Tesadüfen Okuduğu Kitabın Yazarıyla Kocasının İlişkisi Olduğunu Fark Etti, Hem Boşanma Hem Tazminat Davası Açtı

İlginç olay İstanbul'da meydana geldi. 6 yıllık Evli ve iki çocuk annesi F.G. tesadüfen okuduğu kitabın yazarı ile konsoloslukta çalışan kocasının Aşk yaşadığını fark etti. Kadın önce kocasına boşanma davası açtı ardından da kitabın yazarını 10 bin liralık maddi tazminat davası açtı. F.G. Kocasıyla ilişki yaşayan yazarın Kendisine kitap da bir hikaye malzemesi olarak kullandığını iddia ederek, Evliliğinin bitmesinden de yazarı sorumlu tuttu.

Tesadüfen Okuduğu Kitabın Yazarıyla Kocasının İlişkisi Olduğunu Fark Etti, Hem Boşanma Hem Tazminat Davası Açtı
Tesadüfen Okuduğu Kitabın Yazarıyla Kocasının İlişkisi Olduğunu Fark Etti, Hem Boşanma Hem Tazminat Davası Açtı melek eren

İlginç olay İstanbul'da meydana geldi.  6 yıllık Evli ve iki çocuk annesi F.G. tesadüfen okuduğu kitabın yazarı ile konsoloslukta çalışan kocasının Aşk yaşadığını fark etti. Kadın önce kocasına boşanma davası açtı ardından da kitabın yazarını 10 bin liralık maddi tazminat davası açtı. F.G. Kocasıyla ilişki yaşayan yazarın Kendisine kitap da bir hikaye malzemesi olarak kullandığını iddia ederek, Evliliğinin bitmesinden de yazarı sorumlu tuttu.

İstanbul’da yaşayan 36 yaşındaki F.G. isimli kadın, Iki evli kadının yasak aşk yaşadığı kitabı okuyunca büyük bir şok yaşadı. F.G. okuduğu kitaplardaki karakterlerde kendisi eşi ve çocuklarının anlatıldığını fark edince mahkemenin yolunu tuttu. Kadın mahkemeye verdiği dava dilekçesinde, “Kitaptaki olaylar sanki yazarın başından değil de başkasının başından geçmiş gibi kurgu ile sunulmuştur. Kitapta yazarın müvekkilimin eşi U.G. ile olan ilişkisi anlatılmaktadır. Müvekkilimin eşinin babasının denizde boğulup ölmesinden, evinin tasvirine elinin terlemesinden, eşi U.G.’nin boyunun uzunluğuna, kullandığı cip ve gittiği kafeye kadar her şey kitapta yazıyordu. Eşi müvekkilimi kendi evlerinde aldatmıştır. Evdeki televizyondan, avizeye, yerdeki halıdan duvardaki desenli kâğıda kadar evin içi kitapta anlatılmıştır. Müvekkilim evde olmadığı zamanlar eşi yazarı eve alıp zina yapmıştır. Müvekkilim kitabın yazarının eşiyle olan ilişkisini, yazarın sosyal medya hesaplarında, aynı yerde ve mekânlarda paylaştıkları fotoğraflardan da tespit etmiştir. Bu fotoğraf karelerinde birlikte olmasalar bile yan yana oldukları bellidir. Müvekkilim F.G. daha sonra eşinin bu kitabı Twitter’dan paylaştığını görmüştür. Kitabın teşekkür kısmında ise açıkça eşi U.G.’nin adı yazılıydı. Yaşadığı olay karşısında büyük bir şok yaşayan müvekkilim, eşine derhal boşanmak istediğini söylemiştir”  dedi.

KİTABI MAHKEMEYE DELİL OLARAK SUNDU
Kocasını Bu olaydan sonra boşanma davası açan kadın Daha sonra da kitabı yazan kadına kendisine hikaye malzemesi olarak kullandığı ve evliliğinin bitmesine neden olduğu için tazminat davası açtı. F.G’nin avukatı dava dilekçesinde, “Davalının sorumluluğu, ahlaka ve adaba aykırılık nedeniyle gerçekleşen haksız fiilden kaynaklanmaktadır. Müvekkil kitabı okuduktan sonra eşiyle derhal konuşup boşanmak istediğini eşine söylemiştir. Ancak eşi müvekkili yüzüne tuz ruhu dökmekle tehdit etmiştir. Sıcak çay dolu bir bardağı müvekkilin yüzüne fırlatmıştır. Davalı müvekkilimin eşi tarafından şiddet görmesinden dolaylı olarak sorumludur. Kitabında müvekkili hikaye malzemesi olarak kullanmış, müvekkilimin kişilik haklarına saldırıda bulunmuştur. Kadınlık gururu incinen müvekkili daha da paramparça etmiştir. Yaklaşık 16 yıldır sürmüş olan evliliği bile bile bu sadakatsizliğe ortak olduğundan müvekkilimin yaşadığı manevi üzüntüden davalının sorumlu tutulması gerekmektedir. İki çocuğu ile ortada kalan müvekkilin duyduğu büyük elem ve acı nedeniyle davalıdan 10 bin lira manevi tazminat talep etmekteyiz. Ayrıca müvekkilin hayatını karartan romanın incelenmesini istiyoruz. Öte yandan davanın gizli görülmesini ve dosyaya yayın yasağı konulmasını talep ediyoruz”  ifadelerini kullandı.

 

istanbul kitap ilginç olay aldatma zina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Survivor 2019’da Erken Veda! Sakatlanan Yarışmacı Devam Edemeyecek
Survivor 2019’da Erken Veda! Sakatlanan Yarışmacı Devam Edemeyecek