Cinayet Sanıklarından Mahkemede Şok İfadeler “Koltuğa İşedi, Hayır Bacağıma Baktı”

Antalya'nın Serik ilçesinde geçtiğimiz yıl 64 yaşındaki Çetin Uras’ın öldürülmesi ile ilgili ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan biri Kırgız uyruklu kadın iki sanık mahkemede birbirlerini suçladı. Kırgız uyruklu 39 yaşındaki Sanık Venerao Eshalievaa, Olay günü yırtmaçlı etek giydiğini maktulün bacağına baktığı için 74 yaşındaki Mustafa Çukur'un kıskandığını ve cinayeti işlediğini iddia etti. Çukur ise, Eshalievaa'nın evde Uras'ı bıçakladığını öne sürdü.

Cinayet Sanıklarından Mahkemede Şok İfadeler “Koltuğa İşedi, Hayır Bacağıma Baktı”
Cinayet Sanıklarından Mahkemede Şok İfadeler “Koltuğa İşedi, Hayır Bacağıma Baktı” melek eren

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Merkez Mahallesi'ndeki bir evde geçtiğimiz Yıl 4 Haziran tarihinde Çetin Uras, Venerao Eshalievaa'nın evinde bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetin ardından Kırgız asıllı kadın ve Mustafa çukur gözaltına alındı. Cinayete ilişkin Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Manavgat 1 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, dini nikahla M.Ş. ile birlikte yaşayan sanık Venerao Eshalievaa'nın olay günü Çetin Uras ve Mustafa Çukur'la Zaman geçirdiği belirtilerek Şu ifadeler kullanıldı;
"Şüphelilerin daha önceden samimi arkadaş oldukları, cinsel birliktelik yaşadıkları, şüpheli Mustafa Çukur'un şüpheli Venerao Eshalievaa'nın ikametine sık sık gidip geldiği, olay günü alışveriş yapıp eve geldikleri, Venerao Eshalievaa'nın alkol aldığı, şüphelilerle maktulün salonda oturdukları sırada tam olarak tespit edilemeyen bir sebepten ötürü tartışma çıktığı, kolonya bağımlısı ve fiziksel olarak güçsüz olan Çetin Uras'ın olaydan sonra deterjanlı su ile yıkanan öldürmeye elverişli bıçakla öldürüldüğü, şüpheliler suçtan kurtulmaya yönelik birbirlerini suçlasalar da olaydan sonra şüpheli Venerao Eshalievaa'nın bıçakları deterjanlı suyla yıkadığı, şüpheli Mustafa Çukur'un evinde silah olduğunu belirterek, Venerao Eshalievaa'ya gözdağı verdiği ve olay yerini terk ettiği gibi hususlar göz önüne alındığında şüphelilerin iştirak halinde maktulü öldürdükleri anlaşılmaktadır."
Ayrıca Kırgız asıllı kadının eve gelen polislere kendisini 1977 doğumlu 'Adrina Blindu' adıyla tanıttığı, Başkasına ait kimlik bilgilerinin kullandığının belirlendiği belirtildi. İddianamede 2 şüpheli için ayrı ayrı ömür boyu hapis cezası talep edildi.

İLK DURUŞMADA SANIKLAR BİRBİRİNİ SUÇLADI

Manavgat 1 Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinayetin görülen ilk duruşmasında tutuklu Sanık Venerao Eshalievaa, Antalya Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken,  diğer sanık Mustafa çukur sanık avukatları öldürülen Çetin Uras’ın kız kardeşi Sabahat Uras ve sanık yakınları hazır bulundu.

'BİR ANDA KALKTI BIÇAKLADI'

Duruşmada kimlik tespitinin yapılmasının ardından Venerao Eshalievaa, Kırgızistan doğumlu olduğunu Kırgızistan ve Moldova çifte vatandaşı olduğunu belirterek memleketinde avukatlık yaptığını söyledi. 12 yıl önce Türkiye'ye geldiğini söyleyen kadına hangi bir işte çalışmadığını M.Ş. ile dini nikahlı olduğunu belirtti. Kalacak yeri olmadığı için Çetin Uras’ın yaklaşık 6 aydır kendi evlerinde kaldığını söyleyen kadın Olay günü sabah saatlerinde Mustafa çukurun eve geldiğini ve kolonya bağımlısı olan Çetin Uras'a 2 şişe kolonya getirdiğini, Bir süre sohbet ettikten sonra evden ayrıldığını dile getirdi. Markete gittiği sırada akşam üzeri yolda yeniden Mustafa çukuru gördüğünü söyleyen kadın, Birlikte alışveriş yaptıktan sonra eve geldiklerini belirterek, "Ben, oturduğumuz odadaki masada marketten aldığımız malzemelerle yemek hazırlığı yapıyordum. Çetin Uras'la Mustafa Çukur da sohbet ediyordu. Bu sırada Mustafa Çukur, bir anda kalktı Çetin Uras'ı bıçakladı. Ben kendisine 'Ne yapıyorsun, seni polise şikayet edeceğim' dediğimde bana, 'Benim ruhsatlı silahım var. Kimseden korkum yok, Seni de vururum' dedi. Çetin Uras'ın vücuduna baktım, kan geldiğini görünce yara bandıyla kapattım ve üstünü değiştirmesini söyledim. Durumunun kötüleştiğini görünce alt komşuma inerek ambulans çağırdım. Çetin Uras'ı severdim, onu öldürmem için bir sebep yok" dedi.

'BACAĞIMA BAKTIĞI İÇİN BIÇAKLAMIŞ'

Venerao Eshalievaa, Ifadesinde Olay günü yırtmaçlı etek giydiğini Maktül bacağına baktığı için Mustafa çukurun kıskanarak bıçakladığını öne sürerken mahkeme başkanının sorusu üzerine bıçakları yıkamadığın ve cinayeti kendisinin istemediğini söyledi.

'BU KADIN BENİ REZİL ETTİ'

Tutuklu sanık Mustafa çukur ilk duruşmada verdiği ifadede Olay günü marketten alışveriş yaptıktan sonra kadınla birlikte yaşadığı eve geldiklerini, Kendisinin masanın karşısında bulunan koltuğu, Çetin Uras ve Venerao Eshalievaa'nın ise koltukta oturduğunu söyledi. Olay günü kendisine soda içtiğini söyleyen Mustafa Çukur, "Olayın tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum, hatırlamıyorum. Kadın bir anda elindeki bıçağı Çetin Uras'ın göbeğine vurdu, 2 defa vurdu. Ben neden böyle bir şey yaptığını sorduğumda, Çetin Uras'ın koltuğa küçük tuvaletini yaptığını söyledi" diye konuştu. Olayın ardından apartman yöneticisinin evine indiklerini ve ambulans çağırdıklarını anlatan Mustafa Çukur, ambulans gelmeden kendisinin evden ayrıldığını belirterek, "Yaşım 75- 76. Sabıkam bile olmadı hiç. Bu kadın beni rezil etti. Çetin Uras'ı bıçaklamadım, bu kadın bıçakladı" dedi.

KARDEŞİ FENALAŞTI

Çetin Uras'ın kardeşi Sebahat Uras Duruşmada verdiği ifadede Ankara'da yaşadıklarını olaydan sonra bana dar dar olduğunu belirterek sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi. Kadının ifadesinin ardından fenalaşınca mahkeme başkanının talimatı ile dışarıya çıkarıldı. Duruşma başka bir tarihe ertelendi.

antalya serik cinayet duruşma son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama