Son Dakika! Sınır Hattında Kritik Toplantı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın Katıldığı toplantıda Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelerle İdlib’de ateşkesin devamına yönelik Çalışmalardaki son durum ele alındı. Bakan Hulusi Akar, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Son Dakika! Sınır Hattında Kritik Toplantı
Son Dakika! Sınır Hattında Kritik Toplantı melek eren

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Şanlıurfa'da bulunan sınır birliklerine gerçekleştirdiği inceleme ve denetleme lerinin ardından Orgeneral Güler ve Orgeneral Dündar’la Dün Hatay'a geçti.
Hakan Akar denetleme ve incelemelerini buradaki birliklerde devam ederken Daha sonra MİT Başkanı Fidan ile bir araya geldi.  Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve MİT Başkanı Fidan’ın da katıldığı heyetler arası toplantıda, Suriye’nin kuzeyindeki son gelişmeler ele alındı. Toplantıda Soçi’de imzalanan mutabakat çerçevesinde İdlib’deki son durumun da Gündeme geldiği öğrenilirken ateşkesin devamına ilişkin çalışmalarla bölgede huzur ve istikrarın sağlanmasına yönelik yapılması gerekenler konuşuldu.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor" denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar toplantı sınır son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama