Son Dakika! İçişleri Bakanlığı Terörle Bağlantılı 259 Muhtarı Görevden Uzaklaştırdı

Son dakika haberi! İçişleri Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak iltisaki ve görevi ile bağdaşmayan eylemleri bulunduğu belirtilen 259 muhtarın görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı Terörle Bağlantılı 259 Muhtarı Görevden Uzaklaştırdı
Son Dakika! İçişleri Bakanlığı Terörle Bağlantılı 259 Muhtarı Görevden Uzaklaştırdı melek eren

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Terör iltisakı sebebiyle 103 köy ve 156 mahalle muhtarının görevden uzaklaştırıldı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

103 KÖY MUHTARI İLE 156 MAHALLE MUHTARI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

"Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunduğu değerlendirilen, görevin niteliğiyle bağdaşmayan eylemleri olduğu görülen 103 köy muhtarı ile 156 mahalle muhtarı olmak üzere toplam 259 muhtar adli ve/veya idari işlemlerin tekemmülü ve halihazırda yürütmekte oldukları görevin hassasiyeti nedenleriyle haklarında nihai karar verilene kadar görevlerinde kalmalarının doğurabileceği telafisi imkansız sonuçlar dikkate alınarak geçici bir tedbir olarak 442 sayılı Köy Kanunu ve 4541 sayılı Şehir ve Kasabalarda Mahalle Muhtar ve İhtiyar Heyetleri Teşkiline Dair Kanuna istinaden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından görevden uzaklaştırılmıştır."
Ayrıntılar geliyor...

 

son dakika içişleri bakanlığı terör bağlantısı muhtar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama