Son Dakika! Cemal Kaşıkçı'nın Çocukları Konuştu Babamızın Cesedi...

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim tarihinde öldürülen gazeteci Cemal kaşıkçının çocukları konuştu. Cemal kaşıkçının oğulları, "Babamızın cesedi bize verilmeden, ailemiz yas tutamaz ve bu konuyu kapatamaz." ifadelerini kullandı.

Son Dakika! Cemal Kaşıkçı'nın Çocukları Konuştu Babamızın Cesedi...
Son Dakika! Cemal Kaşıkçı'nın Çocukları Konuştu Babamızın Cesedi... melek eren

Dünyanın yakından takip ettiği Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Cemal kaşıkçının 35 yaşındaki oğlu Salah ile 33 yaşındaki oğlu Abdullah Kaşıkçı, Amerikan CNN kanalına mülakat verdi. Babalarını acı bir şekilde kaybettiklerini söyleyen kaşıkçının oğulları, Babalarını "çok cesaretli, cömert ve çok cesur bir adam" Olarak tanımladı. Ayrıca iki kardeş açıklamalarında, "Babamızın cesedi bize verilmeden, ailemiz yas tutamaz ve bu konuyu kapatamaz."  ifadelerini kullandı. Salah Kaşıkçı, "Şu anda tek istediğimiz, babamızı Medine'deki El Baki Kabristanlığı'na ailesinin diğer üyelerinin yanına defnedebilmek. Suudi yetkililerle konuştum, umarım en kısa zamanda bunu gerçekleştirebiliriz." dedi. 

"BİZDE CEVAPLAR YOK"

Salah açıklamasında Babasının öldürülmesine ilişkin gelişmeleri herkes gibi kendilerinin de basından takip ettiğini belirterek, "İnsanlar bizde cevapların olduğuna inanıyor, ne yazık ki yok."  diye konuştu. Babasının çocukları ve torunlarına yakın olmak istediğini söyleyen Salah, Bu nedenle Washington dan Türkiye'ye taşınmak istediğini anlattı. Salah açıklamasında, En kısa zamanda Cidde’deki bankacılık işine geri dönmeyi düşündüğünü belirterek babasının ölümünden Kısa bir süre sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile tokalaştı fotoğrafın yanlış yorumlandığını anlattı. Salah, Gerçeklerin ortaya çıkmasının ve soruşturmanın bitmesini beklediklerini belirterek, "Kral bu işe karışan herkesin adalete teslim edileceğini söylüyor. Buna inanıyorum. Bu olacak." değerlendirmesinde bulundu. 

"İNŞALLAH HUZUR İÇİNDE ÖLMÜŞTÜR"

Cemal kaşıkçının Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan oğlu Abdullah kötüsü ise cinayetten önce babasını Türkiye'de olduğunu duyunca buraya gidip babası ve nişanlısı Hatice Cengiz ile zaman geçirdiğini belirterek, "Babam mutluydu. Onunla görüşmek benim için bir fırsattı. İstanbul'da iyi vakit geçirdik. Onun son zamanlarını gördüğüm için mutluyum." ifadelerini kullandı. Abdullah Kaşıkçı açıklamasının devamında,  "Ona her ne yapıldıysa umarım çok acı çekmemiştir ya da hızlıca olup bitmiştir. İnşallah huzur içinde ölmüştür." dedi.

 

cemal kaşıkçı cemal kaşıkçının çocukları cemal kaşıkçının cesedi son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama