Polis - Astsubay Arasındaki Kanlı Düelloda Müebbet İstendi

İstanbul Çekmeköy’de geçtiğimiz aylarda yaşanan polis astsubay düellosunda iddianame hazırlandı. Sevgilisinin eşi polis memuruyla Sokak düellosu da yaralanan ve polis memurunun hayatını kaybettiği olayda astsubay Aslan S. hakkında Müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Polis - Astsubay Arasındaki Kanlı Düelloda Müebbet İstendi
Polis - Astsubay Arasındaki Kanlı Düelloda Müebbet İstendi melek eren

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı genel soruşturma bürosu tarafından düzenlenen iddianamede 3 Eylül'de Çekmeköy'de yaşanan olay şu şekilde anlatıldı; 

“Ümraniye Cezaevi Tabur Komutanlığı'nda astsubay üstçavuş Aslan S. ile Ümraniye Cezaevi'nde infaz koruma memuru Deniz A. arasında bu yılın başından itibaren duygusal ilişki başladı. Koruma Şube Müdürlüğü'nde polis Süleyman A. ile evli olan Deniz A., Aslan S. ile birliktelik yaşadı. Cinayet gününden bir gün önce Deniz A. arkadaşı Sevgi G. ile whatsapp'dan Aslan S. ile ilişkisine dair mesajlaştı. Süleyman A. eşinin telefondaki mesajları görünce sabah saatlerinde Deniz A. ile tartıştı.

Süleyman A. eşinden kendisini Aslan S.'nın yanına götürmesini istedi. Deniz A. polis memuru eşini, astsubay sevgilisinin her saban servis beklediği Çekmeköy'deki noktaya saat 07.15 sıralarında götürdü. Deniz A. araçta beklerken polis memuru Süleyman A. astsubay Aslan S.'nin yanına gitti. Eşi ile ilişkisinin olup olmadığını soran Süleyman A.'ya, Aslan S. arkadaş olduklarını herhangi bir ilişkisinin olmadığın söyledi. Bunun üzerine Süleyman A., Aslan S.'nin cep telefonuna bakmak istedi.”

SEVGİLİSİNİ 'SON' ADIYLA KAYDETTİ

“Aslan S. telefonunu göstermek istemedi. Ancak Süleyman A. , Aslan S.'nin elinde bulunan telefonundaki whatshap'ta eşinin 'SON' adıyla kayıtlı olduğunu gördü. Astubay ve polis arasındaki tartışma şiddetlendi. Süleyman A. araçta bekleyen eşini yanına çağırdı. Deniz A'nin gelmesi ile Süleyman A., eşi adına kayıtlı tabancayı çıkardı. Hiçbir şey demeden eşini sağ kolundan vurdu.” 

TABANCA TUTUKLUK YAPTI 

“Süleyman A., Aslan S.'ye ateş etmek isterken silah tutukluk yaptı. Tabancayı doldur boşalt yapan polis memuru Aslan S.'ye ateş etti. Bu sırada da Aslan S. beylik tabancasını belinden çıkartırken yere düşürdü. Yere düşen tabancayı almak için astsubay ile polis memuru arasında itiş kakış yaşanmaya başlandı. Aslan S. düşen tabancasını yerden alınca taraflar birbirine ateş etti. 
İkili ellerinde silah olduğu halde boğuşmaya başladı. Yere düştükleri sırada Aslan S. üzerinde bulunan Süleyman A.'nın sırtına doğru bir iki el ateş etti. Süleyman A. da Aslan S.nin altında kalan silahına ulaşarak ateş etmek istedi.”  

EŞİ EVİME 10-15 KERE GELDİ

Olayın ardından ifade veren Aslan S. Polis memurunun eşi ile ilişkisi olduğunu belirterek, "Evime 10-15 kere geldi. Birçok kez ayrıldık ve görüşmeye başladık. Servis beklerken önceden tanımadığım Süleyman A. yanıma gelerek hakaret etmeye başladı"   ifadelerini kullandı. Servis beklediği sırada polis memurunun cep telefonuna bakmak İstediğini söyleyen Aslan S., "Kendisini sakinleştirmek amacıyla eşiyle ilişkim olmadığını söyledim. Cep telefonumda Deniz'in whapsapp'ta kayıtlı 'son' diye kaydettiğim fotoğrafını gördü. Silahını çıkartarak tetiğe bastı. Silahı tutukluk yapınca kaçmaya çalıştım ancak ateş edince boğazımdan yaralandım. Silahımı çıkartmaya çalışırken silahıma tekme atınca yere düştü"  ifadelerini kullandı. 

BAŞI YERE DÜŞTÜ 

Boğazından yaralandığını ve nefes almakta zorlandığı sırada silahını ulaştığını söyleyen astsubay, "Süleyman A. silahı bana doğrulttu. Kulağım hasar aldığı için sesleri duymuyordum. Bana ateş edip etmediğini anlamadım. Boğuşurken üzerimde olan Süleyman A.'nın sırtına ateş ettim. Silahı başıma dayayınca koltuk altına iki el daha ateş ettiğimde başı yere düştü" diye ifade verdi.  

OLAYIN ŞOKUYLA YAŞANANLARI HATIRLAMIYORUM 

Hayatını kaybeden polis memurunun eşi Deniz A. ise, 2014 yılında evlendiği Süleyman A.'nın koruma şube müdürlüğünde çalıştığını belirterek, WhatsApp yazışmalarını görünce kendisine Aslan S. ye götürmesini istediğini dile getirdi. Deniz A. ifadesinde, "Aslan ile normal başlayan arkadaşlığımız duygusal birlikteliğe dönüştü. Eşim, Aslan S. ile konuşurken beni yanına çağırdı. Beni yaraladı. Olayın şoku ile yaşananları hatırlamıyorum" ifadelerini kullandı.

 

son dakika istanbul polis astsubay çatışması çekmeköy son dakika haberi müebbet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama