Öğrencisi ile İlişkiye Giren Akademisyenden Şok Sözler

Ege Üniversitesi konservatuvarı öğretim görevlisi A.A.'nın, aynı okulda son sınıf öğrencisi ve sevgilisi olan G.B.A.'yı darp ettiği iddiasıyla yargılandığı davada yaptığı savunma şok etti. Bir yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan öğretim görevlisi, "1.85 boyunda olmam ve 25 sene spor yapmam nedeniyle, iki saat boyunca narin bir bayanı darp etsem sonuçları bu olmazdı. Şiddet uygulamadım" ifadelerini kullandı.

Öğrencisi ile İlişkiye Giren Akademisyenden Şok Sözler
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Akademisyenden Şok Sözler melek eren

Ege Üniversitesi Konservatuarı temel Bilimler Bölümü son sınıf öğrencisi 27 yaşındaki G.B.A., Aynı bölümde öğretim görevlisi olarak görev yapan eski sevgilisinin geçen yıl 10 ve 29 Ekim tarihlerinde kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla İzmir Cumhuriyet başsavcılığı'na şikayette bulundu.

Savcılık tarafından öğretim görevlisi hakkında 'hakaret, tehdit ve yaralama' suçlarından 1 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Savcılığın hazırladığı iddianamede Öğretim görevlisinin hakaret ve tehditte bulunduğu aynı zamanda genç kızın ayak parmağını kırdığı ve vücudunda basit tıbbi müdahale ile iyileşmeyecek hafif durağı yol açan şiddet uygulandığı belirtildi.

YARGILANMASINA BAŞLANDI

İddianame İzmir 25 Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken öğretim görevlisi hakkında dava açıldı. Davanın ilk duruşması geçtiğimiz 10 Temmuz günü görülürken duruşmada ifade veren  G.B.A., Öğretim görevlisinin kafasında sürekli bir şeyler kurduğunu kıskançlık ve güvensizlik sorunu olduğunu iddia ederek, "10 Ekim 2017 tarihinde, yine kıskançlık ve güvensizlik yüzünden benimle tartışmaya başladı. Saçımdan tutup yerde sürükledi ve yüzüme vurmaya başladı. Durmadan küfürler ve tehditler savuruyordu, karşı koyamadım. Elinde bıçak vardı ve 'Seni öldüreceğim' diyerek, bağırdı. Vücudumun birçok yerinde morluklar oluşmasına rağmen korktuğum için ne karakola gidebildim ne de aileme durumu anlatabildim. Müzik grubunun menajerliğini yaptığım için, bir süre daha mecburen görüşmeye devam ettik"  ifadelerini kullandı.

'SENİ ÖLDÜRECEĞİM'

Yaşanan Bu olaydan sonra kendisini konuşmak için  A.A.'nın,  bir mekana çağırdığını söyleyen genç kız, "'Kimse bana destek olmuyor, sen de olmuyorsun, komaya girene kadar içeceğim' diyerek, gitti. Saatlerce telefonlarıma cevap vermeyince endişelenerek evine gittim. Bir problem olmadığını anlayınca, ilişkiye devam edemeyeceğimi ve ayrılmak istediğimi söyledim. Eşyalarımı toplarken deliye döndü ve evde bulunan metal çamaşır askısını üzerime fırlattı. 'Sen bittin, seni öldüreceğim' diyerek, kafamı yere vurdu. Ardından yüzüme ve sol kulağıma vurdu. Bir yandan vururken bir yandan da 'Bunlar bizi güçlü yapacak' diyordu. Yaklaşık iki saat boyunca şiddet devam etti ve saat 02.00 gibi beni evden attı. O esnada kız kardeşi B. beni aradı ve yanına çağırdı. Ben de ailemin beni o halde görmesini istemediğim ve gidecek başka yerim olmadığı için mecburen gittim. Birlikte hastaneye gittik, ayak parmağım kırılmış. B., oradakilere benim merdivenden düştüğümü söyledi ama doktorlar inanmadı. O evden sağ çıkabildiğime seviniyorum." dedi. 

'KENDİSİNİ ATMAMASI İÇİN ÜZERİNE OTURDUM'

Davanın ikinci duruşmasında sanık ve mağdur ile taraf avukatlarının katıldığı celse görüldü. Orada savunma yapan öğretim görevlisi, "Olay gecesi G.B.A. evime geldi. Daha önce kendisine zarar verdiği için yine kendisine zarar verebileceği düşüncesiyle evime aldım. Eve girince, 'Sen beni bitiremezsin, ben seni bitireceğim' diyerek bağırmaya başladı. Vücudunun değişik yerlerine vurdu. Eşyaları dağıttı, yere attı. Pencereye koştu, kendisini atmak istedi. Buna engel olmak için onu bacaklarından tuttum, yere yatırdım. Ellerimle ellerini tuttum. Kafasını yere vurmaya devam edince, iki kolunu tek dizimin altına sıkıştırdım. Kafasını da vurmaması için diğer elimle kafasını tuttum. 1.85 boyunda olmam ve 25 sene spor yapmam nedeniyle, iki saat boyunca narin bir bayanı darp etsem sonuçları bu olmazdı. Şiddet uygulamadım. G.B.A.'nın psikoterapiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum"  ifadelerini kullandı.

ege üniversitesi öğretim görevlisi öğrenci darp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama