Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen Açıkladı: Bu Defa İstanbul’a Kesin Kar Geliyor

Marmara Bölgesi'nde Dünden bu yana etkili olmaya devam eden sağanak yağışlar Bugün akşam saatlerinden itibaren Batı dan başlayarak Karla Karışık Yağmur ve kar şeklinde görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir yapılan uyarıların ardından İstanbul Teknik Üniversitesi meteoroloji mühendisliği bölümü öğretim üyesi profesör doktor Ruşen İstanbul'da en yoğun kar yağışının pazartesi salı günleri beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen Açıkladı: Bu Defa İstanbul’a Kesin Kar Geliyor
Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen Açıkladı: Bu Defa İstanbul’a Kesin Kar Geliyor melek eren

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda Edirne Tekirdağ Kırklareli için kar yağışı beklendiği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika açıklaması yaparak, "Marmara’nın kuzey ve batısında Perşembe günü akşam saatleriyle Cuma sabah saatleri arasında kuzey yönlerden, Marmara’nın güneydoğusunda güneybatı zamanla kuzeybatı yönlerden kuvvetli fırtına (60-90, kuzey kıyılarında yer yer 100 km/saat), kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeleri, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. 

MARMARA BÖLGESİ 3 OCAK HAVA DURUMU

Peki, Marmara Bölgesi 3 Ocak hava durumu nasıl olacak? Bu soruda meteorolojinin verdiği yanıtla cevap bulurken yağmur ve Karla Karışık Yağmur akşam saatlerine kadar Marmara Bölgesi'nde etkili olmaya devam edecek. Akşam saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi'nin Güney ve batısında Karla Karışık Yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların öğle saatlerinden sonra Çanakkale çevrelerinde kuvvetli Yağmur akşam saatlerinden sonra Çanakkale ve Tekirdağ çevreleri Kırklareli'nin Kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece saatlerinden itibaren ise İstanbul'un Batı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı beklenirken Rüzgar akşam saatlerinden sonra kuzey ve Kuzeydoğu yönlerden çok kuvvetli fırtına şeklinde olacak.

PROF. DR. ORHAN ŞEN UYARDI: EN YOĞUN KAR PAZARTESİ - SALI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bu uyarıların ardından İstanbul Teknik Üniversitesi meteoroloji mühendisliği bölümü öğretim üyesi profesör doktor Orhan Şen İstanbul'da beklenen kar yağışı ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Profesör Doktor Orhan Şen açıklamasında; ''Trakya ve Çanakkale'ye kar bu gece başlar. Çanakkale'de daha yoğun olacak. İstanbul'da yarın kar başlar. Aralıklarla çarşamba gününe kadar devam eder. İstanbul'da en yoğun kar pazartesi salı günü görünüyor. Sıcaklıklar gece eksi değerlere düşeceğinden yerde kar birikir.'' ifadelerini kullandı.

meteoroloji son dakika meteoroloji son dakika hava durumu son dakika haber son dakika haberi kar istanbul'da kar son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama