Karayılan'dan Hain Emir! Suriye'deki Türk Karakollarına Saldırı Emrini Vermiş

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG den kaçarak Kilis'te güvenlik güçlerine teslim olan bir terörist PKK YPG arasındaki kanlı işbirliğini anlattı.

Karayılan'dan Hain Emir! Suriye'deki Türk Karakollarına Saldırı Emrini Vermiş
Karayılan'dan Hain Emir! Suriye'deki Türk Karakollarına Saldırı Emrini Vermiş melek eren

Suriye'nin Kilis sınırında 25 Eylül 2017 tarihinde güvenlik güçlerine teslim olan ve Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için ifade veren terör örgütü YPG/PKK mensubu K.D’nin ifadesinin bütün detayları ortaya çıktı. 
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde terör örgütü PKK'ya katıldığını söyleyen ve daha sonra Suriye'ye geçtiğini anlatan terörist,  yaklaşık iki buçuk yıl boyunca YPG/PKK bünyesinde çeşitli bölgelerde faaliyet gösterdiğini belirterek pişmanlık duyduğunu ve güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi.

AFRİN’DE OLDUĞU DÖNEMİ ANLATTI

Teslim olan terörist ABD'nin terör örgütü YPG işgalinde olduğu dönemlerde Sözde saha komutanı tarafından yönetildiğini belirterek bu kişinin ise kandil'deki yöneticilerle ve Amanos dağlarındaki Sözde saha komutanları ile irtibat halinde olduğunu söyledi. Teslim olan terörist ifadesinin devamında, "Saha komutanı Afrin'de ikamet ediyordu ve 4 tugayın kontrolünü buradan sağlıyordu. Saha komutanı, Kandil ve Amanos saha komutanlarıyla Afrin merkezdeki muhabere merkezinden irtibat kuruyordu. Saha komutanının yaptığı görüşme hakkında bilgimiz olmuyordu. Amanos sahasında 50-60 kişilik PYD-YPG/PKK unsurunun olduğunu biliyorum ancak hangi bölgede konuşlandıklarını bilmiyorum.  Afrin sahasında görev yapan PYD-YPG/PKK'nın birçok kadrolu askeri, buranın tehlikeli olmasından dolayı Amanos sahasına gitmek istiyordu. Amanos'a gidiş gelişler ve iletişim, saha komutanı tarafından çok gizli bir şekilde yürütülürdü." dedi.

"DEAŞ'LI TERÖRİSTLER İLE PKK'LILAR TAKAS EDİLDİ"

Terörist verdiği ifadede, "Suriye'deki YPG kampında kaldığım dönemde herhangi bir silahlı eyleme katılmadım, ancak Münbiç hamlesi sırasında tabur komutanı şoförü olduğum için araçla cepheye mühimmat taşıdım. Bu süreçte ABD ve PKK kampa silah ve mühimmat desteği sağladı, ayrıca kampın maddi ve iaşe ihtiyacı da PKK'nın saha komutanı tarafından temin edildi."  diye konuştu. Terör örgütü YPG nin elinde bulunan deaş'lı teröristlerin PKK lılarla test edildiğini söyleyen itirafçı terörist, "Örgütten kaçmadan 3 hafta önce saha komutanımız, Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın yapmış olduğu bir toplantıya katıldı. Afrin'e döner dönmez tüm tugay ve taburlara gelerek toplantı yaptı. 'Bu toplantıda Kandil’in eylem emri verdiğini' söyledi ve bize sınırda bulunan Türk karakollarına taciz tarzı eylem yapmamız emrini verdi. Ben örgütten kaçmadan önce Türk karakollarına eylem için hazırlıklar başlamıştı." dedi.

teslim olan terörist son dakika karayılan afrin son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama