Elinde Telefonla 4 Yıl Boyunca Gelecek Haberi Bekledi, Şimdi Kana Kana Su İçmenin Mutluluğunu Yaşıyor

Çanakkale'de böbrek rahatsızlığı ile Doğan ve 58 yıl boyunca ilaç tedavileri ve doktor kontrolleri ile hayatta kalan 62 yaşındaki Doğan Volkan Suda’nın böbrekleri 4 yıl önce iflas etti. 4 yıl boyunca Diyalize giren ve elinde cep telefonu ile Müjdeli Haber bekleyen suda 11 gün boyunca gerçekleştirilen nakil sonrasında sağlığına kavuştu. Yaşlı adam şimdi doya doya su içmenin mutluluğunu yaşıyor.

Elinde Telefonla 4 Yıl Boyunca Gelecek Haberi Bekledi, Şimdi Kana Kana Su İçmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Elinde Telefonla 4 Yıl Boyunca Gelecek Haberi Bekledi, Şimdi Kana Kana Su İçmenin Mutluluğunu Yaşıyor melek eren

Çanakkale'de polikistik böbrek hastalığı ile dünyaya gelen evli ve 2 çocuk babası işadamı Doğanyol Tansu da 58 yıl boyunca doktor kontrolü ve ilaç tedavileri ile hayatını sürdürdü. 4 yıl önce doğan ortam Sudan'ın böbreklere işlerini kaybetti. Hayatı Günden güne zorlaşan ve Haftanın üç günü Diyalize girmek zorunda kalan talihsiz adam böbrek nakli olmaya karar verdi. Bir buçuk yıl önce Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve AraştırmaHastanesi organ nakil merkezine başvuran Suda, Nakil için sıra beklemeye başladı.

Doğuştan böbrek rahatsızlığı nedeniyle 62 yıldan beri hayatında büyük zorluklar yaşayan Doğan Volkan suda diğeri sürecinde Elimden telefonu hiç bir zaman bırakma da ve gelecek mutlu haberi bekledi. 7 kez böbrek nakli çıktı ancak kendisine sıra gelmedi için nakil işlemi yapılamadı. İnancını yitirmeye yaşlı adamın beklediği haber Bir hafta önce Balıkesir'den geldi. Beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın Ailesi tarafından organları bağışlandı ve böbrek 19 Aralık tarihinde doğan Volkan Suda'ya Başarılı bir şekilde nakledildi. Nakil sonrası kana kana su içmenin yanı sıra sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan talihsiz adam duygularını paylaştı.

'HASTAMIZIN DURUMU GAYET İYİ'

Operasyonu gerçekleştiren ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cabir Alan, Doğan Volkan Suda'nın anadan doğma böbrek rahatsızlığı olduğunu belirterek, "Polikistik böbrek rahatsızlığı, böbrekte kistlerle başlayan, zaman içinde bu kistlerin böbreği hasarlaması sonucu böbrek yetmezliğiyle sonuçlanan bir hastalıktır. Doğan Bey bu böbrek hastalığı ile yıllarca mücadele etti. 4 yıl önce böbrekler artık tamamen iflas etti ve diyalize girmeye başladı. Bundan bir an önce kurtulmak istedi. Makineye bağlı yaşamak istemedi ve merkezimize 1.5 yıl önce kayıt oldu. 7 kez böbrek çıkmasına rağmen kendisinden önce başka hastalar olmasına nedeniyle o böbrekler başka insanlara takıldı. En son 2 hafta önce tekrar bir böbrek çıktı. 2'nci sırada olmasına rağmen yine kendisine takamadık. Hatta, 'Hocam sıra bana doğru yaklaştı, herhalde artık. İkiyim, bir sonrakinde bana çıkar herhalde, hissediyorum' gibi bir cümle sarf etti. Bu konuşmadan 1 hafta sonra Balıkesir'de beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın yakınları organları bağışladı ve böbrekler bizim merkezimize sunuldu. Biz de bakanlıktan hasta listesi istedik ve ilk sırada Doğan bey vardı. Doku ve kan grubu uyum testleri yapıldıktan sonra uyum olduğu saptanınca kendisini 19 Aralık gecesi ameliyata aldık. 3 saatlik bir operasyonla sol böbreği naklettik. Hastamız gayet iyi durumda" dedi.

'ELİMDE TELEFON 24 SAAT HA ŞİMDİ HABER GELECEK DİYE BEKLEDİM'

 Doğan Volkan Suda Organ nakliyle sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bir şekilde özgürlüğünüz kısıtlanıyor. Gün aşırı bir yere gitmek mecburiyetindesiniz. Diyalizden çıktıktan sonra da insanda hal kalmıyor. Bitkin düşüyor. O günden hiç hayır gelmiyor. Yıllardır bunun özlemiyle yattım, kalktım, bekledim. Elimde telefon 24 saat 'ha şimdi haber gelecek' diye bekledim. Bu arada hocama çok teşekkür ederim. Çanakkale'de ben 71'inci vakasıymışım. 71 kişiyi hayata döndürmek çok müthiş bir rakam. Allah'tan başarılarının devamını diliyorum. Su içmek çok büyük bir mutluluk. Hep kısıtlandık. Şu kadar içeceksin, bu kadar içeceksin, içemezsin, yapamazsın, edemezsin, tamamen esaret bitti" diye konuştu.

son dakika haber böbrek hastası son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama