Cinsel İstismara Uğrayan 13 Yaşındaki Kız: Şikayetçi Değilim

Erzurum'da 13 yaşındaki kız çocuğu Z.G.'ye cinsel istismarda bulunduğu Iddiasıyla tutuksuz yargılanan 65 yaşındaki İ.U., 8 yıl 6 ay hapis cezasına Çarptırıldı. Küçük kız ve ailesinin şikayetçi olmaması üzerine mahkeme sanık hakkında da dikkate alarak tutuklama kararı vermedi. Ayrıca sanık hakkında hüküm kesinleşinceye kadar yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Cinsel İstismara Uğrayan 13 Yaşındaki Kız: Şikayetçi Değilim
Cinsel İstismara Uğrayan 13 Yaşındaki Kız: Şikayetçi Değilim melek eren

Erzurum'un Palandöken ilçesinde 21 Mayıs 2018 günü yaşanan olayda iftar saatine yakın ekmek almak için evden çıkan  13 yaşındaki Z.G., yolda İ.U. ile karşılaştı. İ.U., Marketten küçük kızı iftarlık aldıktan sonra tercih ayarlardan evine götürmek istedi. İddiaya göre şahıs Bu sırada küçük kıza cinsel istismarda bulundu.  Z.G., Durumu arkadaşlarını anlattı ve bunun üzerine İ.U. gözaltına alındı. Tutuklanmayan sanık hakkında Erzurum 1 Ağır Ceza Mahkemesi'nde Çocuğun cinsel istismarı suçundan dava açıldı.

Davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanık mağdur avukatları hazır bulundu. Senin mahalleden komşusu olduğunu ve dedesi gribe görüp çok sevdiğini söyleyen Z.G., "Kendisini mahallede gördükçe yardım ederim. Bu yüzden onunla birlikte pide fırınına gittim. Ekmek aldıktan sonra eve dönerken bana erik aldı. Daha tenha sokaklardan gitmeye başladık. Eli omzumdaydı, daha sonra şağı indi. Yanağımdan öptü, 'Sen de beni öp' dedi. Bir yanağını öptüm. Diğer yanağını öpeceğim sırada dudağımla onun dudağı birbirine çarptı ancak bu olay kazara mı oldu yoksa sanık tarafından kasıtlı olarak mı yapıldığını bilmiyorum. 'Sevgilim ol' gibi sözler söyledi. Şaka yaptığını düşündüm. İlk başta bu eylemin kötü niyetli olduğunu düşünmediğim için kimseye anlatmamıştım. Ertesi gün arkadaşlarıma anlattım. Onlar da istismar tarzı bir eylem olabilir deyince şoka girdim ve olayı anlattım. Sanıktan şikâyetçi değilim, cezaevine girmesin" dedi. 13 yaşındaki kızın annesi ise kızının olayı yanlış anlamış olabileceğini uzun yıllardır sanık ile komşu olduklarını kendisine güvendiklerini söyledi. Bugüne kadar sana bu şekilde davranışı olmadığını söyleyen anne komşusundan şikayetçi olmadı. Suçlamaları kabul etmeyen sanık ise, "Z.'ye 'sevgilim ol' demedim, 'sevdiğim kızım ol, ben senin dedenim' demek istedim. Mağdur vücudunun üst kısmını göstererek 'nasıl zayıflamışım' deyince 'kızım spor yapmandan ötürü vücudunun göğüs kısmı o şekilde kalmış. Biraz daha spor ve diyet yaparsan şekle girer' dedim. Oradaki kastım göğüsleri değil vücudunun üst kısmıydı. Elim omuzundayken elimi çekerken, elim aşağı kaydı ve yanlışlıkla kalçasına çarptı. Ramazan ayıydı iftarlık aldığım için teşekkür amaçlı 'kızım dedeni öp' dedim. O da yanağımdan öptü. Öperken çeneme veya başka bir yere dudakları çarpmış olabilir. Mağduru öpüp öpmediğimi hatırlamıyorum."

İLK DURUŞMADA KARAR ÇIKTI

Duruşma sonunda mahkeme heyeti Sanığın eylemlerinin cinsel istismar düzeyinde kaldığına kanaat getirerek çocuğun basit cinsel istismarı suçundan 8 yıl 6 ay hapis cezası almasına karar verdi. Sana yaşında dikkate alan mahkeme tutuklama kararı vermezken hüküm kesinleşinceye kadar yurtdışı yasağı koydu.

 

erzurum palandöken cinsel istismar son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama