Buket Aydın ve Fatih Portakal'ı Birbirine Düşüren Çiftçi: Kanal D Yüzünden Küfür Yedim

Buket Aydın ve Fatih Portakal’ı çarpıtma haber tartışması üzerinden karşı karşıya getiren Çiftçi Ramazan Özbek konuştu. İki sunucuyu birbirine düşüren Ramazan Özbek; "Kanal D sözlerimi çarpıtarak rencide etti bizi, küfür yedim" diye konuştu.

Buket Aydın ve Fatih Portakal'ı Birbirine Düşüren Çiftçi: Kanal D Yüzünden Küfür Yedim
Buket Aydın ve Fatih Portakal'ı Birbirine Düşüren Çiftçi: Kanal D Yüzünden Küfür Yedim melek eren

Kanal D tanıtım satışlardan bütün halk kesimlerinin mutlu olduğunu haber değiştirmek isterken üreticilere mikrofon uzattı. Çiftçi Ramazan Özbek sözlerinin çarpıldığını söyleyerek sosyal medya hesabından duruma isyan etti ve ham görüntüleri paylaştı. Kanal D'yi yaptığı haber nedeniyle eleştiren Özbek, "Onlar çarpıtarak rencide etti bizi. Herkes hakaret, küfür ediyor." diye konuştu.

"TANZİM SATIŞININ UZAMASI BİZİ ÇOK OLUMSUZ ETKİLİYOR"

Çiftçi Ramazan Özbek yaptığı açıklamada, "Tanzim satışlarına karşı değilim ama bu şekilde olmaya devam ederse elbette karşısında duracağız. Maliyetlerimiz yüzde 100 oranında artış gösterdi. Sebze, güneş isteyen bir şey. Biz hava koşullarıyla da mücadele ediyoruz aynı zamanda. Tanzim satışının uzaması bizi çok olumsuz etkiliyor. Şu anda tanzim satış yapmak için kooperatiflerden alınan ürünler normal paketlemeye giriyor. Çürümesin diye herhangi bir önlem alınmıyor. Doğal olarak maliyeti de düşürüyor. Ama üretici ürünü koruması için fazladan önlem almak zorunda. Ayrıca kooperatif vergi de ödemiyor fakat ben ödüyorum. Sistem yok, paketlemeden kaçamaklar var"  ifadelerini kullandı.

TANZİMDE SATIŞLAR ZARARINA

Diğer yandan Özbek tanzim satışlarla zararına ürün satıldığını belirterek, "3 lira 20 kuruşa buradan zaten gittiği rakam. Nasıl oluyor da bunlar 3 liraya satılıyor? Zarara satış var şu anda. Biz de istiyoruz tüketicinin uygun ürün temin etmesini çünkü biz de tüketiciyiz. Ama bu tanzim satışları bu şekilde gerçekleşirse biz zarar görüyoruz" diye konuştu.

"TÜCCAR MALIN YÜZÜNE DAHİ BAKMIYOR"

Tanzim satışların bu şekilde devam etmesi durumunda tüccarın İhlas edeceğini ve üreticinin tüccara mal satamadığını belirten Özbek, "Şu an tam hasat dönemindeyiz ve bu tür uygulamalardan çok fazla zarar görüyoruz. Bu şekilde devam ederse tarım yok olacak. Şeker pancarı üretenler, hayvan bakımı yapan insanların halini görün. Zaten sesimizi duyuramıyoruz, bir de üstüne böyle yalan yanlış haberler yapılıyor. Tek umudumuz sizsiniz şu anda. Tanzim noktaları on gün, yirmi gün olsa hiçbir sorun yok. Ama bu gidişle biz yok olacağız. Tüketici mutlu olacak diye biz ağlayacağız. Şu anda da yansıdı ama hayatta kalabilmemizin sebebi komisyoncular. Minimum satabilecekleri 4 TL iken örneğin, 3 TL'den satıyorlar. Tamam, tüketicinin yanında olmak isteyebilirler ama biz ne olacağız? Dün ben mal götürüyorum tüccara, adam malın suratına dahi bakmıyor. Satamayacak biliyor çünkü. Nasıl rekabet edecek devletle. Oraya götürüp kar edemeyeceğim diye düşünüyor" dedi.

"KANAL D YÜZÜNDEN KÜFÜR YEDİM"

Özbek Kanal D habere verdiği röportaj hakkında yaptığı açıklamada ise  "Ben Kanal D'de yayınlanan o görüntüde tanzim satışından bahsederken farklı bir şey anlatıyordum. Onlar çarpıtarak rencide etti bizi. Bizim nüfusumuz çok kalabalık ve dünden beri telefonlarım susmuyor. Herkes hakaret, küfür ediyor. Öyle bir şey olmadığını söylesem de anlamıyorlar. Diğer üreticilerin sosyal medya hesabı da olmayınca sadece haberden yola çıkarak böyle davranıyorlar" diye konuştu.

 

son dakika buket aydın fatih portakal tanzim satış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama