Boşanmak İsteyen 15 Yıllık Karısını Öldüren Kocaya Ağırlaştırılmış Müebbet

Kayseri'de kendisinden ayrılmak isteyen 15 yıllık eşini tabancayla vurarak öldüren ve bu suçtan tutuklu olarak yargılanan kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Boşanmak İsteyen 15 Yıllık Karısını Öldüren Kocaya Ağırlaştırılmış Müebbet
Boşanmak İsteyen 15 Yıllık Karısını Öldüren Kocaya Ağırlaştırılmış Müebbet melek eren

Kayseri'nin Merkez Kocasinan ilçesi Saraybosna Mahallesi 41 Sokak ta geçtiğimiz 22 Ekim tarihinde meydana gelen olayda iddiaya göre Turna Gül Cuntar, Murat Cuntar'a şiddet  gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açtı. Kasap olan koca hakkında aynı zamanda uzaklaştırma kararı verildi. Fakat olay günü eşinin yaşadığı eve gelen Murat Cuntar,  barışmak istediğini söyledi. Evde ikili arasında çıkan tartışma sonucunda koca üzerinde bulunan Tabancayı çıkararak kadını vurdu. Göğsünden vurularak ağır yaralanan kadın kaldırıldığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Olaydan sonra kaçan koca ise Sinan köprüsü üzerinde tabancayla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İLK DURUŞMADA KARAR ÇIKTI

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın ilk duruşmasında mahkeme heyeti kararını verdi. Maktul ve sanık yakınlarının katıldığı duruşmada son sözü sorulan Murat Cuntar, "Yaşanan olaydan dolayı pişmanım. 112 ve 155'i ben aradım. Polislere ben teslim oldum. Önceki ifadelerimi tekrar ediyorum. Beraatımı istiyorum" dedi. İlk buluşmada davayı karara bağlayan mahkeme heyeti eşini kasten öldürmek suçundan Murat Cuntar'ı, ağırlaştırılmış hapis cezasına mahkum etti. Ayrıca mahkeme heyeti kocanın cezasında indirim de uygulamadı.

CİNAYETİ SOĞUKKANLILIKLA ANLATMIŞTI

Tutuklu Sanık Murat Cuntar duruşmanın ilk celsesinde Cinayeti büyük bir soğukkanlılıkla anlatarak, “15 yıllık mutlu bir evliliğimiz vardı. Bu evlilikten 2 çocuğumuz oldu. Talas’ta bir dükkan açarak, birlikte çalıştırdık. 15 Temmuz sonrası işlerimiz kötüye gitti. Kurban bayramı sonrası daha kötü olunca ben İstanbul’a çalışmaya gittim. Eşim olaydan 9 ay önce baba evine giderek bana boşanma davası açtı. 250 bin TL maddi ve manevi tazminat davası açtı. Ben de 50 bin TL verebileceğimi söyledim. Benim komşu kadın F.A. ile kendisini aldattığımı söylemeye başladı. Kendisinin gözü yüksekteydi. Telefonda konuşurken tartışma çıktı, 36 yıl önce ölen babam hakkında ‘senin baban anneni dövüp sokağa attı, sen beni atamayacaksın’ dedi. Ve ‘o parayı ödeyeceksin’ dedi.

“SEN YAPAMADIN, BİZ SENİ YAPTIK”

Taşıma ruhsatım olmayan ama bulundurma ruhsatım olan silahım yanımdaydı, olay günü kendisi ile konuşmak için o eve gittim. Boşanma sürecinde mahkeme uzaklaştırma vermişti, hatta bu yüzden 3 gün hapis yatmıştım. Niyetim o gün konuşmaktı, beni camdan görür görmez elini telefona götürüp polisi aradığını düşünerek, bir de babam hakkında o küfürleri söylediği aklıma gelince kendimi kaybettim, pencere açık değildi. Ben dışarıdaydım, rastgele içeri doğru ateş ettim. 5 el ateş ettim, öldürme kastım yoktu. Ayrıca Oturma odasında ben uyurken, eşim telefonumu alıp, benim adıma bir şeyler yazıp göndermiş. Hatta bir gün eşim bana o F.A. ile samimi fotoğraflarını göndererek ‘sen F.A.’yı yapamadın, biz seni yaptık’ diye küfürlü mesaj göndermişti. Eşimi öldürdüğümü kabul ediyorum ancak haksız tahrik altında işledim, pişmanım.” ifadelerini kullandı.

 

kayseri cinayet duruşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama