Adalet Bakanı Açıkladı! 1 Ocak'tan İtibaren Açılan Davalar İçin Süre Kotası Verilecek

Yargı alanında planladıkları bir takım değişiklikleri anlatan adalet bakanı Abdülhamit Gül, 1 Ocak tarihinden itibaren açılan davalar için süre kotası verileceğini belirtti.

Adalet Bakanı Açıkladı! 1 Ocak'tan İtibaren Açılan Davalar İçin Süre Kotası Verilecek
Adalet Bakanı Açıkladı! 1 Ocak'tan İtibaren Açılan Davalar İçin Süre Kotası Verilecek melek eren

Yargı alanında planladıkları bir takım değişiklikleri anlatan adalet bakanı Abdülhamit Gül,  1 Ocak tarihinden itibaren açılan davalar için süre kotası verileceğini belirtti.

Adalet bakanı Abdülhamit Gül,  yargı alanında planladıkları birtakım değişiklikleri anlatırken 1 Ocak tarihinden itibaren açılan davalarda süre kotasının olacağını söyle.  Abdülhamit Gül açıklamasında altyapının tamamlandığını belirterek, "Biz tüm çalışmalarımızı yaptık. Hakim ve savcılarla da oturduk. Ortalama süreleri belirledik. Bir davanın 200 günü ya da 100 günü aşmaması için hedef koyduk. Bu dava 101'inci güne gelince hakkında teftiş başlayacak, notu düşecek, gerekirse hakim eğitime alınacak" dedi.

DAVALAR İÇİN SÜRE KOTASI KONULACAK
Adalet bakanı Abdülhamit Gül İstanbul'da yapılan “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi”nde yargı yılı için önemli açıklamalarda bulundu. Programın sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Abdülhamit Gül,  yargı alanında yapmayı planladıkları bir takım değişiklikler dan bahsetti.  Gül açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız bu hafta açıkladılar, bizim üzerinde yaklaşık 6-7 aydır çalıştığımız ve adli yıl başladığında 3 Eylül'de uygulamaya girecek bir uygulamamamız var. Dava açılınca vatandaş bir dava açtı. Diyelim ki, tazminat davası. Biz tüm çalışmalarımızı yaptık. Hakim ve savcılarla da oturduk. Ortalama süreleri belirledik. Türkiye'de süre kaç gün, 200 gün. Olması gereken kaç gün 200 gün. Biz bir davanın 200 günü ya da 100 günü aşmaması için hedef koyduk. O süreyi aştı vatandaşımız. Yaklaşık 600 dava konusunu belirledik, bunları hakim ve savcılara bildirdik, herkes biliyor. Bu dava 101'inci güne gelince hakkında teftiş başlayacak, notu düşecek. Hakim gerekirse eğitime alınacak"  Dedi.

 

Abdülhamit Gül Adalet bakanı yargı son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Survivor 2019’da Erken Veda! Sakatlanan Yarışmacı Devam Edemeyecek
Survivor 2019’da Erken Veda! Sakatlanan Yarışmacı Devam Edemeyecek