Ünlülerin Tanıttığı Teff Tohumlu Çaydan Zehir Çıktı

Hem Türkiye'de hem de dünyada ünlü isimler tarafından tanıtımı yapılan ve sosyal medyada üst üste paylaşılan videolarla vatandaşları almaya davet edilen teff tohumu çayını içinden zehir yani sibutramin çıktı. Genellikle internet üzerinden satışı yapılan çayın satılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandı.

Ünlülerin Tanıttığı Teff Tohumlu Çaydan Zehir Çıktı
Ünlülerin Tanıttığı Teff Tohumlu Çaydan Zehir Çıktı melek eren

Ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarından tanıtım yaptığı teff tohumlu çaydan kansere neden olan Madde çıktığı belirtildi. Buket aydınlatan aldı haberin özel haberine göre Dr Gürkan Kubilay 2 Sayfa programında konuyu değerlendirdi. Kubilay,  bu tür çayların içinde bulunan çok sayıda ama zararlı madde olduğunu belirterek uzak durulması uyarısında bulundu.

TEFF TOHUMLU ÇAYIN SATIŞI YASAKLANDI 

Binlerce Hatta milyonlarca takipçisi olan ünlüler sosyal medya hesaplarından bu çayın reklamını sık sık yapıyordu. Ancak teff tohumlu çayın içerisinden sübitramin Maddesi çıktı. Uzmanlar Bu ürünlerin satışının yasak olduğunu belirtirken karaciğer ve kalp yetmezliği gibi ciddi hastalıklara neden olan uzun süreli kullanımda ölümcül etkileri olabileceğine dikkat çekti.

'İÇERİĞİNDE BU MADDELER VARSA UZAK DURUN'

Kanal D'de Sabahları yayınlanan magazin programı 2 sayfa programına katılan Doktor Gürkan Kubilay ise Piyasada satılan Çayların içeriğine dikkat ve bakılması gerektiğini belirterek,
“Kronik ve uzun kullanımlarda Sibütramin gibi maddeler ölmenize neden olur. Bu tür Sibütramin gibi maddelerin ölüme yol açtığı bilgisi verildi. Zayıflama haplarının içinde olan Efedra yazıyorsa aman dikkat. İçinde Fen-phen maddesi varsa dikkat. DMMA yazıyorsa bunlardan uzak durun. Tarım Bakanlığı bu konuda bir maddeye verdiği onay sadece o maddenin orada olduğu ile ilgili olarak verdikleri onay. Ünlü sanatçılarımızı da kandırıyorlar. Bu ilaçları böyle piyasaya sunamazsınız. Bu ilaçlarda 'Hastalığı yok edici bir etiket kullanamazsınız' diyor. Bunun etkileri ne biliyor musunuz? Tarım Bakanlığı ya da Sağlık Bakanlığı 'Bu sizi zayıflatır' demiyor. Normal bir insanın bağırsakları akordeonun körükleri gibi açılıp kapanıyor. Ancak bu içerikli ilaçların uzun süreli kullanımı bağırsak hareketini de bozuyor. Tüm olay zayıflama hapı ya da çayı olarak aldığınız şeyde kalın bağırsağa aldığınız bu maddeler sadece bağırsaktan su atmanıza yarıyor. İdrar ve dışkıyla su kaybedilirken potasyum da kaybetmiş oluyoruz. Potasyum kaybında da kalbiniz aritmiğe girip ölüp gidebiliyorsunuz. Bu ilaçların ölüme yol açtığı çok net. Doğru yöntemler varken neden bunlarla uğraşıyorsunuz? O paralara insanların hayatlarıyla oynayacak derecede reklam yapmaları çok yanlış. Zayıflama ilacı yoktur. Detoks vücudum yapıyor zaten bunların içinde Senna diye bir madde var. Bağırsağı su atmak anlamında rahatlatan bir madde sorun uzun süreli kullanımlarda meydana geliyor. Ben bu ülkeyi 48 saat içerisinde 160 milyon kilo zayıflatırım. Ben bir idrar söktürücü veririm herkes ödemini atar. Ancak bu ilaçlar zamanla kalıcı kabızlık, kalıcı ishal gibi sorunlarla birlikte toksik belirtilerin ortaya çıkmasına neden olarak ölüme yol açıyor. Sanatçılarımıza yalvarıyorum yapmayın.”  ifadelerini kullandı.

 

son dakika teff tohumlu çay zehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama