İzmir’de Akılalmaz Olay! Kediden Bulaşan Parazit Gözlerini Kör Etti

İzmir'de yaşayan 24 yaşındaki Kimyager Gizem Yalçın Makyaj yaparken sağ gözünün görmediğini park ederken güzellik uzmanı 24 yaşındaki Ş.G. Ipek kirpik uygulaması yaparken sol gözünün görmediğini fark etti. Büyük bir panik de iki genç kadın da hastaneye koşarken yapılan tetkikler sonucunda kedi dışkısında bulunduğu belirtilen toksoplazma parazitinin, gözlerinde yaraya yol açtığı anlaşıldı.

İzmir’de Akılalmaz Olay! Kediden Bulaşan Parazit Gözlerini Kör Etti
İzmir’de Akılalmaz Olay! Kediden Bulaşan Parazit Gözlerini Kör Etti melek eren

İzmir'de akıllara durgunluk veren iki ayrı olay yaşandı. Evinde kedi besleyen ve zaman zaman da Sokak kedilerini sahiplendirme ne kadar bakan Kimyager Gizem Yalçın 2 yıl önce makyaj yaptığı sırada sağ gözünün görmediğini fark etti. Genç kadın hemen özel bir hastaneye başvurdu daha sonra Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan incelemelerde kedi dışkısında bulunduğu belirtilen toksoplazma paraziti nedeniyle Yalçın'ın sağ gözünü kaybettiğini belirledi. Çocukluğundan beri hayvanlarla haşır neşir olduğunu söyleyen Yalçın evdeki kedilerinin aşılarını ihmal etmediğini fakat sokak hayvanlarını severken bazı zamanlar dikkatsiz davrandığını dile getirdi.

2 ay boyunca Güzellik uzmanı olarak çalışan Ş.G. de Yalçın’la aynı kaderi paylaştı. Ipek kirpik uygulaması için eğitime giden genç kadın ince işçilik gereken işlemi yaptığı sırada bir anda sol gözünün görmediğini fark etti. Özel bir hastaneye başvurmasının ardından Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirilen kadında da aynı parası olduğu belirlendi. Parazit nedeniyle genç kadın sol gözünü kaybetti. Kedi fobisi olduğu için kedilerin yanına bile yaklaşmadığını söyleyen genç kadına paraziti dışarıda yediği bir yiyecekten kapmış olabileceği söylendi.

"ESKİDEN KEDİLERİ ÖPÜP KOKLARDIM"

Gizem Yalçın 2 yıldır çok zor zamanlar getirdiğini belirterek, "Bir sabah işe gitmek için uyandığımda makyaj yaparken sağ gözümün görmediğini fark ettim. Hastaneye başvurduğumda doktor evcil hayvanımın olup olmadığını sordu. O dönem evimde bir kedim vardı ama ara ara sokakta görüp eve aldığım ve sahiplendirene kadar baktığım kediler de oluyordu. Kedi dışkısından bulaşan parazit nedeniyle görme noktamda bir iz oluşmuş. Şu anda sağ gözümde yüzde 80 görme kaybı var. Psikolojik olarak çok kötü günler geçirdim. Hayvanları çok seviyorum. Eskiden kedileri öpüp koklardım. Evimdeki kedilerin aşılarını ihmal etmiyorum ama sokakta görüp sevdiğim hayvanlar olduğunda böyle bir hastalığı bilmediğim için çok dikkat etmiyordum. Şimdi daha dikkatliyim. Sevince elimi yıkıyorum, yüzüme yaklaştırmıyorum. Evin belli bölümlerine kedi sokmuyoruz. Güvendiğim biri olduğunda kedimi mecburen sahiplendirmeyi düşünüyorum" dedi.

"YEDİĞİM BİR YİYECEKTEN BULAŞTI"

İpek kirpik eğitimi aldığı sırada gözünün görmediğini fark eden Ş.G. ise  "İpek kirpik eğitimi almak için kursa gittim ve kursta kirpiği takamadığımı fark ettim. Sağ ve sol gözümü açıp kapadığımda sol gözümle göremediğimi anladım. Özel bir hastaneden sonra beni Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine yönlendirdiler. Tetkiklerden sonra toksoplazmaya yakalandığımı öğrendim. Ben kedilerden çok korktuğum için yanlarına yanaşmıyorum. Parazit, sanırım bir yiyecekten bulaştı. Şu anda bir gözüm görmüyor. Sol gözümle sadece ışık görüyorum. Böyle bir hastalığı daha önce hiç duymamıştım. Böyle bir şey beklemiyordum. Güzellik uzmanı olduğum için lazer epilasyon yapıyorum. Bundan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüştüm. Çünkü kedilerle hiçbir alakam yoktu. Bu yüzden şoke oldum. Artık dışarıdan yemek yememeye çalışacağım" diye konuştu.

izmir parazit kedi kedi dışkısı sağlık körlük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama