Ak Parti'den Kaşıkçı Cinayetine Çok Sert Tepki: Sonuçları Çok Vahim Olacaktır

CNN Türk'te canlı yayınlanan bir programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Son dönemlerde Türkiye ve dünya gündeminde geniş yer bulaşıkçı olayı ile ilgili konuşan Kurtulmuş, "En zor durum bu durum. Ne olduğuna dair şüpheler var ama kesin bir sonuca dönüştürülmüş değil. Konsolos sorumluysa cezasını çekecektir" ifadelerini kullandı.

Ak Parti'den Kaşıkçı Cinayetine Çok Sert Tepki: Sonuçları Çok Vahim Olacaktır
Ak Parti'den Kaşıkçı Cinayetine Çok Sert Tepki: Sonuçları Çok Vahim Olacaktır melek eren

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu hafta sonu programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş'un açıklamaları şu şekilde;

“ÜRKÜTÜCÜ VE KORKUNÇ BİR OLAY”

"Meselenin geneline baktığınız zaman 2018 yılında dünyanın büyük metropollerinden birisinde ve bir ülkenin konsolosluğunda dünyaca bilinen bir gazeteci içeri giriyor ve dışarı çıkamıyor. Olay çok sıcak olduğu için belki fazla farkında değiliz ama gerçekten hepimizin kanını donduran insanlığın bittiği ürkütücü korkunç bir olaydır. Türkiye olarak bir kere kestirmeden şunu söylemek isteriz, yani hiçbir şekilde bu meselenin üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğiz. Şu anda devam eden resmi bir soruşturma var."

“İŞİN ÜZERİNİN ÖRTÜLMESİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ”

"Tabi resmi makamlar ortaya çıkan bilgi ve bulgular kesinleştikten sonra açıklama yapma durumundalar. Ama Türkiye bu işin üzerinin örtülmesine asla müsaade etmeyecek. Meselenin aslı neyse onun ortaya çıkması için gayret sarf edecek. İnşallah en kısa zamanda meselenin hakikati ortaya çıkar. En zor durum da bu durum. Yani ne olduğu hakkında yoğun şüpheler var. Ama bilgiler ve bulgularla desteklenmiş kesin bir sonuca dönüştürülmüş değil. Ve burada işte diyelim eğer gerekten olay dünya kamuoyuna yansıdığı gibiyse. Suudi Arabistan'dan bir tim geldi, onun içinde iki üç tane adam bunu katletti gitti, diyerek de hiçbir şekilde bu işin üstünü örtmek Suudi Arabistanlıların yapacağı bir durum değildir.  Yani konsoloslukta işlenen bir suç bir devletin konsolosluğunda işlenen bir suç üst düzey yetkililerin haberi olmadan işlenemez. Eğer bu suç gerçekten böyleyse deliller bu sonuca götürürse ortada çok vahim bir sonuç olacaktır. Ve bunun gerçekten çok ciddi hukuki sonuçlarının olması lazım."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş CNN türk cemal kaşıkcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama