Türkiye 18 Şüphelinin İadesi İçin Harekete Geçti

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 18 şüphelinin Türkiye'ye iadesi için ilgili ülkeye iletilmek üzere talepnamesi hazırladı.

Türkiye 18 Şüphelinin İadesi İçin Harekete Geçti
Türkiye 18 Şüphelinin İadesi İçin Harekete Geçti melek eren

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin bir açıklama yaparak, "Olayın cereyan ettiği yer İstanbul'dur. Dolayısıyla 18 tutuklunun yargılanmasının İstanbul'da yapılması teklifimdir. Takdir kendilerinindir ama bu benim teklifimdir, talebimdir. Çünkü olayın cereyan ettiği yer burası o bakımdan önemli."  demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve 18 şüphelinin Türkiye'ye iadesi için ilgili ülkeye iletilmek üzere talepname hazırladı.

ADALET BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

Adalet Bakanlığı Suudi gazeteci Kemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin bir açıklama yaparak, "Gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Ceza Kanununun 81 ve 82/1-a-b maddelerinde düzenlenen 'tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet ederek kasten öldürme' suçundan olaya karıştıkları belirlenen toplam 18 şüphelinin yargılanmak üzere Suudi Arabistan Krallığından ülkemize iadeleri amacıyla bir talepname düzenleyerek Bakanlığımıza göndermiştir"  ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cemal kaşıkçı 18 şüphelinin iadesi istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama