Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı Açıklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda Gelecek dönem planları tek tek açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 100 günlük eylem planı şu şekilde belirtildi; “Özel sermaye yatırımlarının artırılması, yüksek teknoloji yatırımlarına alternatif finansman sağlanması için Türkiye Kalkınma Fonu kurulacak. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sürecinde sade, anlaşılabilir, ihtiyaçlara ve öğrencilerin taleplerine cevap verebilen bir sistem oluşturulacak. Yeni kimlik ve ehliyet için randevu süresini 60 günden 10 güne indiriyoruz. Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin Ocak ayında ihalesi yapılmak suretiyle temeli atılacak.”

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı Açıklıyor
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı Açıklıyor melek eren

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe millet kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın gelecek 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları anlatıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;
“Bu sabah 06.30 civarında, erken saatlerde meydana gelen tren kazasıyla ilgili üzüntülerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. 3’ü makinist olmak üzere 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 47 vatandaşımız da yaralanmıştır.
Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu kaza tüm boyutlarıyla incelenecek, sorumlular ortaya çıkartılacak ve gereken her şey yapılacak.
Kazayla ilgili adli ve idari soruşturmaya başlanmıştır. Kazayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmıştır.

HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKTIK

Milletimize verdiğimiz sözleri de gerçekleştirmeye çalıştık. İç ve dış kaynaklı tüm engelleme girişimlerine rağmen hedeflerimize ulaşma konusunda önemli mesafe katettik. Kurdaki kısa süreli dalgalanmayı dahi hükümeti yıpratmak  için fırsat bilen kifayetsiz muhterislerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Birkaç ay öncesine kadar sabah akşam karamsarlık pompalayanlar, bugün adeta dillerini yutmuş durumda.
Kişisel çıkarı için 81 milyonluk Türkiye gemisinin altını oymaya çalışanlar kesinlikle fırsat bulamayacaklar, onlara fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin düşmanlarının operasyon aracı haline dönüşmüş olan çevrelerin sözlerine kulak asmayacağız. Hiçbir kirli planın, hiçbir ekonomik tetikçinin, ülkemizle hedefleri arasına girmesine izin vermeyeceğiz.

400 EYLEMDEN 340 TANESİNİ TAMAMLADIK

Yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen, ilk 100 Günlük İcraat Programında yüzde 97 gibi gerçekleşme performansına ulaştık. İcraat programımızda yer alan 400 eylemden 340 tanesini tamamladık.
Cumhuriyetimizin 95'inci yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim tarihinde Türkiye’ye yeni bir zafer anıtı kazandırdık. 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabının açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı ülkemizin gurur abideleri arasında yerini almıştır. Yılda 200 milyon yolcu kapasitesine çıkacak.
Milet bahçelerimizin 5 tanesini hizmete soktuk. 28 adet millet bahçemizin inşaat ve proje çalışmalarını da bu süreçte tamamladık. 81 ilimizin tamamına bir millet bahçesi kazandıracağımız gibi ilçelerde de inşasına devam edeceğiz.

İKİNCİ 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI

-İkinci 100 Günlük Eylem Planı'mızda yer alan,  yaklaşık 24 milyar liralık 454 eylemin bitirilmesini temin edeceğiz.

-Önümüzdeki dönemin yol haritası olacağına inandığım 5 yıllık Cumhurbaşkanı Programı'nı tamamlayarak uygulamaya koyuyoruz.

-Gençlerimize gelecek iş planlarında yardımcı olmak amacıyla üniversitelerimizin tamamında Kariyer Merkezleri kuruyoruz.

-İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi'ni devreye alıyoruz.

-Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik  etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar  veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz.

-Adalet Bakanlığı, dava başlangıcında bitiş tarihinin bildirileceği hedef süre uygulamasını başarıyla tamamladı. 1 Ocak’tan itibaren yaygınlaştırarak pratiğe geçiyoruz. Geciken adalet adalet değildir anlayışı ortadan kalkıyor.

-Üniversiteli gençleri çalışma hayatına kazandırmak için projelerimizi hayata geçirdik. Sosyal hizmetler sayısını 316’ya çıkardık. 23 ilde gerçekleştirilen sosyal ekonomik destek hizmetini 8 ilde daha hizmete aldık.

-2 milyonu aşkın Bağ-Kur’lu sigortalımıza sosyal güvenlik primlerimizde ödeme kolaylığı getirdik. Engelli sağlık kurulu raporlarıyla ilgili sorunları çözüme kavuşturan yönetmeliği hazırladık.

-Er ve erbaşların ailelerinin de sağlık hizmetlerinden yararlanmasını öngören mevzuatın teknik çalışması tamamlandı.2019 yılını yaşlı yılı ilan ederek Uluslararası Yaşlılık Şurası düzenliyoruz

- 81 ilimizin tamamında çocuk işçiliğiyle mücadele birimleri kuruyoruz.

-Sıfır Atık Projesi kapsamında 750 kamu kurumunda sistemi uygulamaya geçirdik. Emlak Bankası’nın yapılandırma sürecini tamamlayarak faaliyete alıyoruz.

- İmar barışı kapsamında 8,5 milyon vatandaşımızın başvurusunu aldık, kalanları almaya devam ediyoruz.

-FETÖ ve PKK/PYD’nin yurt dışı finansmanının kesilmesi için çalışmalara hız verdik. Önümüzdeki 100 günde FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına, özellikle finansman ayağına darbe vurulmasına yönelik önemli adımlar atıyoruz. Ülkemizin bekasına tehdit olan FETÖ ve PKK’nın dış kaynaklarının kesilmesine hız verdik.

İKİNCİ DENİZ SONDAJ GEMİMİZ YOLDA

-Enerji Bakanlığımız Şırnak ve Artvin ile 42 ilçe ve 4 organize sanayi bölgesini doğalgazın konforuyla tanıştırdı. Hakkari Doğalgaz Boru Hattı Projesini de tamamlayarak 81 il merkezinin tümüne doğal gazı ulaştırmış oluyoruz.

-Önümüzdeki süreçte TürkAkım Doğalgaz Hattı Projesinin ülkemizdeki kısmının tamamlanmasına yönelik çalışmalarımızı başlatıyoruz.

-İkinci deniz sondaj gemimiz yolda ve kısa süre içinde Akdeniz’de sondaj çalışmalarına katılacak.

-Tarım sektörü için 3 yeni bor gübre üretimine başlıyoruz. Bin maden sahasının ekonomiye kazandırılması için ihaleye çıkıyoruz.

BİR GENÇLİK RADYOSU KURUYORUZ

-598 amatör spor kulübüne malzeme desteği sağladık. 76 yeni yurt binasını hizmete açtık. Yurtları 2002 yılında 186 bin yatak kapasitesiyle aldık, 689 bine çıkardık. 2019’da tamamını karyolaya çevireceğiz.

-30 yeni gençlik merkezini daha hizmete alıp 24 saat açık tutulmasını sağlayarak 10 milyon vatandaşımıza spor hizmeti sunuyoruz.

-17 dakika projesini başlatıyor, uzman veya rol model konuşmacılarla gençlerimizi bir araya getiriyoruz. Gençlerimizin sesi soluğu olacak 'Aynı Frekanstayız' adıyla bir Gençlik Radyosu kuruyoruz.

-Vakıfbank Voleybol Takımı dünya şampiyonu oldu, aradım tebrik ettik. Spor eğitimini okul öncesinden başlatacağız.

TÜRKİYE KALKINMA FONUNU KURUYORUZ

-Önümüzdeki ikinci 100 günlük devrede, Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Eylem Planı'nın hazırlanmasını sağlıyoruz. Türkiye Kalkınma Fonunu kuruyoruz. Finansal istikrarın güçlendirilmesi ve finansal sektörün sağlıklı gelişimi amacıyla Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi tesis ediyoruz.
-Terör eylemleri ile kaçakçılık ve düzensiz göçmenlerin geçişlerine engel olmak için yoğun çaba sarf ettik. Uyuşturucu ile mücadele için 31 ile daha ‘Narkotim’ kurduk. Ağrı ve Iğdır’ın İran sınırındaki güvenlik duvarının 40 kilometresine aydınlatma sistemi kurduk.
İcraat programımızdaki gerçekleşmeler için 37,4 milyar lira sarf ettik. İcraat programının planlanandan daha az bütçe ile yapılması uygulamaya koyduğumuz tasarruf politikasından.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama