Milli Piyango'dan O Görüntüler Sonrası Açıklama

Milli Piyango 9 Ekim tarihli çekilişinde amorti numaralarının belirlenmesi Tartışmalara neden oldu. Sosyal medyada gün boyu tartışma konusu olan olayla ilgili Milli Piyango'dan açıklama geldi.

Milli Piyango'dan O Görüntüler Sonrası Açıklama
Milli Piyango'dan O Görüntüler Sonrası Açıklama melek eren

9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango çekilişinin görüntüsü sosyal medyada yayılınca Tartışmalara neden oldu. Ilk amorti numarası çekildikten sonra 2 numaranın çekilişi sırasında ilginç dakikalar yaşandı.

MODERATÖR DÜĞMEYE BASMADAN TOP DÜŞTÜ

İlk amorti numarası 4 olarak belirlendikten sonra 2 numaranın belirlenmesi ve sıra geldiğinde çekiliş heyeti butona basmadan 6 numaralı toplum küreden çıkması herkesi şaşkına çevirdi. Çekilişte görevli moderatör daha sonra duruma müdahale etti ve butona bas olmadığı halde topun düştüğünü belirterek çekilişi tekrar gerçekleştirdi. Yapılan çekilişte amorti numarası yine 6 çıktı.

TARTIŞMA KONUSU OLDU

Çekilişin yapıldığı kürenin arkasında duran bir kişi ise tartışmaların odağındaydı. Bu durum sosyal medyada çok tartışılırken 9 Ekim'de Yaşanan bu görüntülerle ilgili internette hızlı paylaşımlar yapılmaya başlandı.

MİLLİ PİYANGO'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal medyada konunun gündeme olmasının ardından Milli Piyango resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapıldı.
Açıklamada şöyle denildi:
“9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango Çekilişi ile ilgili olarak bazı basın ve yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti ortaya çıkmıştır:
İdaremiz tarafından düzenlenen şans oyunlarına ait çekilişler halkımıza ve medyaya açık olarak çekiliş heyeti tarafından ve noter gözetiminde gerçekleştirilmektedir. Çekilişlerin tamamı www.millipiyango.gov.tr adresinden canlı olarak yayınlanmaktadır.
İdaremizce düzenlenen tüm çekilişlerden önce, Çekiliş Heyeti ve Noter huzurunda teknik personel tarafından çekiliş kürelerinin kontrol ve testleri yapılmaktadır. Çekiliş küreleri ile ilgilenen teknik personel çekiliş esnasında küreler ile ilgili herhangi bir sorun veya arıza olduğunda anında müdahale edilebilmesi amacıyla arkada hazır bulunmaktadır.
Bahse konu 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango Çekilişinde de kürelerin kontrolü ve testleri yapılarak canlı yayın çekilişine geçilmiştir.
Çekiliş esnasında top düşürme sepetini açan bobin arızasından kaynaklanan bir sorun nedeniyle butona basılmadan ikinci amorti küresinden düşen numaralı top Çekiliş Heyeti ve Noter tarafından iptal edilmiş, küre içerisine tekrar atılarak çekilişe devam edilmiştir. Aynı numaralı topun tekrar düşmesi tamamen tesadüfen gerçekleşmiş ve çekilişimiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango çekilişi Milli Piyango 9 Ekim tarihli çekilişi Milli Piyangoda hile mi var
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama