Kılıçdaroğlu Açıkladı! Muharrem İnce Aday Olacak mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "İnce'nin CHP'nin İBB Başkanlığına aday gösterilme ihtimali var mı?" Şeklindeki soruya, "Kimin kazanma ihtimali varsa onu aday göstereceğiz doğal olarak. Olması gereken de budur" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu Açıkladı! Muharrem İnce Aday Olacak mı?
Kılıçdaroğlu Açıkladı! Muharrem İnce Aday Olacak mı? melek eren

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "İnce'nin CHP'nin İBB Başkanlığına aday gösterilme ihtimali var mı?" Şeklindeki soruya, "Kimin kazanma ihtimali varsa onu aday göstereceğiz doğal olarak. Olması gereken de budur"  yanıtını verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazete duvardan Özlem Akarsu Çelik’e yaptığı açıklamada, "Biz 24 Haziran gecesinde iyi bir sınav vermedik, bunu açıklıkla kabul etmek lazım. Keşke 24 Haziran akşamı iyi bir sınav verebilseydik bu küskünlük de olmasaydı. Eğer bir kusur ve kabahat varsa o kusur ve kabahat bizim"  ifadelerini kullandı. Küskün seçmenleri olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Seçmen kırgınsa mutlaka haklı tarafı vardır" yorumunu yaptı.

'KİMİN KAZANMA İHTİMALİ VARSA ONU ADAY GÖSTERECEĞİZ'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Ayrıca Muharrem İnce'nin CHP tarafından İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmek ihtimal olup olmadığı da soruldu. Kılıçdaroğlu bu soruya, "Kimin kazanma ihtimali varsa onu aday göstereceğiz doğal olarak. Olması gereken de budur. Adaylar üzerinde durulacak, araştırılacak, kamuoyu yoklamaları yapılacak ve doğal olarak örgütlerin görüşü alınacak. Bütün bunların hepsini bir araya getirerek bir aday belirleyeceğiz." yanıtını verdi. 

'YERELDE İTTİFAK YASA DIŞI BİR OLAY'
Saadet Partisi ile bir ittifak olup olmayacağı yönündeki soruya ise Kemal Kılıçdaroğlu, "Genel seçimlerde ittifak hukuki bir alt yapıya bağlı, yasası var ama yerelde ittifak yasa dışı bir olay. Ancak dirsek teması kurabilirsiniz. Bu da büyük ölçüde illerde olur. Gerekirse, “Biz, şöyle bir aday çıkarıyoruz, belediye meclis üyelerimiz şunlar…” denilir, diğer siyasi partilerin seçmenlerinin karşısına öyle çıkılır. Dediğim gibi yerelin kendi atmosferinde çözülmesi gereken bir olay." cevabını verdi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama muharrem ince adaylık son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama