Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Şok İddia: “Parçalayıp 15 Kişiye Taşıttılar”

Hürriyetten Eyüp serbestsin haberine göre Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Levent'te bulunan Suudi Arabistan başkonsolosluğuna Salı günü giren ve daha sonra kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü cesedin 15 parçaya bölünerek yok edildiğini iddia etti.

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Şok İddia: “Parçalayıp 15 Kişiye Taşıttılar”
Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Hakkında Şok İddia: “Parçalayıp 15 Kişiye Taşıttılar” melek eren

2 Ekim günü Türk nişanlısı ile birlikte Levent'teki Suudi Arabistan başkonsolosluğuna giren Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, ortadan kaybolmuştu. Türk yetkililerin açıklama istediği Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, “Sakladığımız hiçbir şey yok. İsterlerse konsoloslukta arama yapabilirler”  ifadelerini kullanmıştı. 

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında soru işaretleri her geçen dakika artarken krizine 6. gününde Cemal Kaşıkçı'nın üyesi olduğu Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı şok eden bir iddiayı gündeme getirdi. Dün konsolosluk önünde bir açıklama yapan Turan Kışlakçı, Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü Cesedinin 15 parçaya bölünerek binadan çıkarıldığını öne sürdü. 

“PARÇALARA BÖLÜP 15 KİŞİYE TAŞITTILAR”

Turan Kışlakçı açıklamasının devamında; “Bize ulaşan haber öldürüldüğü yönünde. ‘Kendisi öldürüldü. Cenaze hazırlıkları yapın’ dediler. Çok vahşice ve barbarca. Diplomasi tarihinde böyle bir barbarlık yaşanmadı. Böyle bir vahşilik yaşanmadı. Konsolosluğunuza misafir olarak gelen birisini katlediyorsunuz, öldürüyorsunuz. Kabul edilebilir bir şey değil. Türk polisi ve Ömer Çelik de bu konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Biraz detay zikrettiler. 15 kişinin gelip elçiliğe Cemal Kaşıkçı’dan önce girmeleri ve bir saat sonra çıkmaları... İki ülkeden gelen uçakla birilerinin bu eyleme giriştikleri iddia ediliyor. Tüm detaylar ortaya çıktıktan sonra konsolosluk önünde cenaze namazı kılacağız.

Tüm yetkililerin teyit ettiği şey, öldürüldüğü. Girdikten sonra bayıltılıp, cesedin parçalanarak 15 kişiye dağıtıldığı ve götürüldüğü. Bunu açıklayacak yetkililer. Tarihte böyle bir vahşilik yok. Washington Post yazarıydı. Ailesinin birçoğu Amerikan vatandaşıydı. Kendisinin de bu yönde hazırlığı vardı. ABD vatandaşlığına geçeceğini söylüyordu. Türkiye’nin içinde buna cüret etmemeliydiler. Buna ABD’nin de tepkisini bekliyoruz. Özgürlükler ülkesidir ABD, buna bir tavrı olmalı. Dünya vicdanı buna sessiz kalmamalı.” ifadelerini kullandı.

suudi gazeteci cemal kaşıkçı kayıp gazeteci şok iddia Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama