İş Adamı Ali Ağaoğlu Zekeriya Öz’ün Dubai Tatilini Mahkemede Anlattı

İş Adamı Ali Ağaoğlu, hakkında FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında yakalama kararı bulunan eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün kasası olduğu iddia edilen sanık Avukat Tayfun Aktaş'ın yargılandığı davada tanık olarak ifade verdi. Sanık Aktaş'ın beraberindekilerle birlikte ofisinde Zekeriya Öz'ün Dubai tatili masraflarına ilişkin eski tarihli makbul istediklerini belirten Ali Ağaoğlu, "Savcımızı yedirmeyiz. Seni yaşatmayız" Gibi tespitlerin ardından gelenleri ofis tank olduğunu söyledi.

İş Adamı Ali Ağaoğlu Zekeriya Öz’ün Dubai Tatilini Mahkemede Anlattı
İş Adamı Ali Ağaoğlu Zekeriya Öz’ün Dubai Tatilini Mahkemede Anlattı melek eren

İşadamı Ali Ağaoğlu FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan eski Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün Dubai tatiline masraflarının kendisi tarafından karşılandığını ilişkin belge istendiği ve üzüm kasası olduğu iddia edilen Avukat Tayfun Aktaş'ın silahlı terör örgütü üyeliği suçundan yargılandığı davada ifade verdi. 

İstanbul 34 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Tayfun Aktaş ile avukatları hazır bulundu. İşadamı Ali Ağaoğlu duruşmada tanık olarak ifade verdi. Ali Ağaoğlu usulen tanıklık için yemin ederken Zekeriya Öz'ün Dubai tatiline gönderilmesine ilişkin, “Halil İbrahim Demirhan, Zekeriya Öz’ü daha önceden tanıyormuş. Öz’ü daha önce de Dubai'de ağırlamış. Zekeriya Öz Demirhan’a 'Beni tekrar Dubai'de ağırla’ demiş. Halil İbrahim de bana 'Zekeriya Öz’ü Dubai’de ağırlayayım mı?’ diye sordu. Ben de ‘Gereğini yapın‘ dedim"  ifadelerini kullandı.

“TEHDİT EDİNCE OFİSTEN KOVDUM”

Ali Ağaoğlu verdiği ifadede şirketin Ortadoğu temsilcisi Halil İbrahim Demirhan’ın tatil olayından sonra kendisini arayarak Zor durumda olduğunu söylediğini bunun üzerine Aytaç Ocaklı ve beraberindekileri ofise kabul ettiğini belirterek, “Görüşmede Zekeriya Öz’ün Dubai tatili için para elden ödenmiş gibi eski tarihli makbuz istediler. Görüşme sırasında sanık Tayfun Aktaş da daha sonra geldi. Görüşmede taleplerinin karşılanamayacağını, ödemelerin şirket tarafından yapıldığını söylememiz üzerine gerginlik yaşandı. Aytaç Ocaklı ve beraberindekiler küfürler ederek ‘Seni yaşatmayız. Bu iş burada kalmaz. Savcımızı size yedirmeyiz’ şeklinde sözler söylediler. Tayfun Aktaş’ın da aralarında bulunduğu kişileri ofisimden kovdum” dedi. Daha sonra sanık avukatları Ali ağaoğlu'na sorularını yöneltti. Ali Ağaoğlu ofisinde gerçekleşen görüşmeye ilişkin güvenlik kamerası kayıtlarını da mahkemeye sunduğunu belirterek sorular üzerine, “Görüşme gergin bir şekilde geçti. Gelenlere istedikleri şekilde makbuz sunamayacağımızı söylemem üzerine gelenler ‘Ticari hayatını bitiririz. Seni yaşatmayız’ şeklinde sözler söyleyerek küfürler ettiler. Bunun üzerine kovdum. Bana küfreden kişilerin elini sıkacak kadar nezaketli değilim” dedi.

İşadamı Ali Ağaoğlu fetö soruşturma son dakika son dakika haberi zekeriya öz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama