Doktoru Öldüren Katilden Kan Donduran Sözler: İçimde Birine Bir Şey Yapma İsteği Vardı

İstanbul Bahçelievler'de özel bir hastanede Geçtiğimiz günlerde Psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman'ı odasında öldüren 18 yaşındaki Serhat Tunç Demir in ifadesi kan dondurdu. Emniyette ifade veren Tunçdemir, "İçimde birine bir şey yapmak vardı. 'Kime yaparım' diye düşünüyordum. Aklıma düştü böylece" dedi.

Doktoru Öldüren Katilden Kan Donduran Sözler: İçimde Birine Bir Şey Yapma İsteği Vardı
Doktoru Öldüren Katilden Kan Donduran Sözler: İçimde Birine Bir Şey Yapma İsteği Vardı melek eren

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bahçelievler'de özel bir hastanede psikiyatri uzmanı olarak görev yapan doktor Fikret Hacıosman odasında hastası tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. Polis ekipleri olayın ardından kaçan 18 yaşındaki şüpheli Serhat Tunçdemir’i kısa süre içerisinde Esenler'de yakalamış ve gözaltına almıştı. Emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy nöbetçi Sulh Ceza hakimliğine sevk edilen şüpheli 'Tasarlayarak kasten öldürme' suçu kapsamında tutuklandı. Ifadesinde Suçunu kabul eder şüpheli yaşanan Doktor cinayeti ile ilgili anlattıklarıyla kan dondurdu.  Zanlı savcılıkta şu şekilde ifade verdi;

İLAÇLAR İYİ GELMEDİ

“Yaklaşık 5-6 yıldır annem ve babam ile beraber kalırım. Bahçelievler'de bulunan sağlık meslek lisesinde yaklaşık 2 yıl okudum. Sağlıkçı olmak istemediğimden dolayı okulu bırakarak başka bir liseye geçtim. Taşındığımız yıldan beri eski mahallemi özlemem ve oradaki arkadaşlarım ile birlikte olmak istememden dolayı ikamet etmiş olduğum mahalleye bir türlü alışamadım. Bundan dolayı psikolojik olarak bunalıma girdim ve ağabeyim Fuat'ın tavsiyesi ile bir psikiyatr doktor bulduk. Birlikte Dr. Fikret Hacıosman'a 2017'den itibaren yaklaşık 8 ay gittik. Dr. Hacıosman bize bazı testler yapılması için kendi dalından başka bir doktora gönderdi. Biz de orada testlerimizi yaptırdık. Sonuçları zarfla doktora götürdük. Doktor zarfa baktı ve "Korkulacak bir şey yok" diyerek 3 adet ilaç yazıp gönderdi. Bir müddet sonra kullandığım ilaçlar vücudumun sol tarafına uyuşukluk hissi vermeye başladı, okula dahi gidemedim. Bu süreç içerisinde farklı bir hastalık daha meydana geldi. Bu hastalık Krom ve Çölyak'dı. Bundan dolayı hastanede bir hafta yattım. Bu vücudumun sol tarafındaki ağrı sebebi ile Fikret Hacıosman'ın yanına gittim. O bana ilaçları bırakmamamı, devam etmemi istedi. Bu esnada benim psikolojik rahatsızlığım daha fazla nüksetti, ilaçların bana daha çok zararı oldu.

“İÇİMDE BİRİNE BİR ŞEY YAPMAK VARDI” 

2 Ekim günü saat 08.00 sıralarında okula gitmek üzere uyanarak hazırlandım fakat gitmek istemiyordum. Gittim, kafam yerinde olmadığı için ilk üç derse girdim. Fuat abimi telefon ile arayarak 'Başka bir psikiyatriye gidelim veya randevu alalım' dedim. O da bana okula geri dönmemi söyledi. 'Ben sana randevu alırım, sen okuluna git' dedi. Ben okula gitmedim. Bu sırada babam beni aradı, okula gitmemi söyledi. O sırada kafamda Dr. Hacıosman ile ilgili yazdığı ilaçlardan dolayı daha fazla rahatsızlandığımı, bu ilaçları vermeseydi belki toplumda daha iyi bir yerde olabileceğimi düşündüm. Çünkü arkadaşlarımın yanında durmak istemiyordum. Kendimde değildim. İçimde birine bir şey yapmak vardı. Kime yaparım diye düşünüyordum. Aklıma düştü böylece. Sonra Bahçelievler'deki evime gittim. Annem kapıdaydı. "Hayırdır okuldan neden geldin" dedi. Ben de "Başka bir doktordan randevu aldım, ona gideceğim" dedim. Babama ait olan ruhsatlı tabancayı yatağın altında bulunan çantadan aldım ve mermiyi ağzına verdim. Babamın tabancayı oraya koyduğunu biliyordum. Tabancayı belime takarak hastaneye gitmek üzere evden çıktım ve bir ticari taksiye bindim. Hastanenin önüne gelince indim.” 

'ODANIZDA BİRAZ DOLAŞAYIM'

TunçDemir hastaneye arka kapıdan girdiğini belirterek,Burada herhangi bir güvenlik önlemi ve X ray cihazı olmadığına dikkat çekti.Daha sonra doktorun odasına gittiğini söyleyen Tunçdemir, "Dr. Fikret Hacıosman'ın muayene odasına gittim, doktorun asistanı bayan oradaydı. Doktorun öğle yemeğinde olduğunu söyledi. O esnada Hacıosman geldi. Beni görünce odasına gelmemi söyledi. O esnada aramızda herhangi bir konuşma geçmedi. Hacıosman'a hitaben "Ben odanızda biraz dolaşayım" dedim. O sırada başım dönüyordu ve kendimde değildim. Tabancayı belimden çıkardım ve Hacıosman'a doğru 1 defa ateş ettim. Doktor masanın üzerine yığıldı. Odadan koşarak çıktım. Taksiye binerek Esenler- Atışalanı'na gitmesini söyledim. Atışalanı'nda indim. Oradan teyzemin evine gittim ve polisler geldi. Tabanca ile teslim oldum" dedi. (Sabah)

 

Dr. Fikret Hacıosman istanbulda öldürülen doktor son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama