Doğurduğu Bebeği ile Günlerce İlgilenmeyip Ölümüne Neden Olan Cani Anne Mahkemede: “Hayvan Sever Bir İnsanım”

Kadıköy'de dünyaya getirdiği bebeği ile ilgilenmeyen ve odada bekleterek ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan anne ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Cani anne mahkemede verdiği ifadede; “Hayvansever bir insanım. Kedilerime gayet iyi bakıyorum. Hamile olduğumu anlamadım. Bu nedenle doktora gitmedim” dedi. Tanık olarak duruşmada ifade veren komşunun söyledikleri ise kan dondurdu.

Doğurduğu Bebeği ile Günlerce İlgilenmeyip Ölümüne Neden Olan Cani Anne Mahkemede: “Hayvan Sever Bir İnsanım”
Doğurduğu Bebeği ile Günlerce İlgilenmeyip Ölümüne Neden Olan Cani Anne Mahkemede: “Hayvan Sever Bir İnsanım” melek eren

İstanbul Kadıköy'de yaşayan 28 yaşındaki F.D isimli kadın iddiaya göre evlilik dışı ilişkiden hamile kaldı ve hamile olduğunu çevresinden gizledi. Giderek karnı büyüyen kadın kilo aldığını söyleyerek yakınlarını kandırdı. Hastaneye ısrarla gitmeyen kadının halsiz düşmesi sonucu komşusu hastaneye götürdü. Burada yapılan müdahalede kadının çocuk doğurduğu belirlendi fakat kadın bu durumu yine kabul etmedi. Komşunun eve gitmesi ile birlikte korkunç gerçek ortaya çıktı. Evde temizlik yapan kadın temizlik kovası içinde havluya sarılı bebek cesedi buldu.
Kadının ihbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Alınan raporda tesettürlü için değerlendirme yapılamadığından bebeğin kesin ölüm nedeni belirlenemedi.

GÜNLERCE ÖLEN BEBEĞİYLE BİRLİKTE YAŞAMIŞ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kadın hakkında “yeni doğmuş bebeğini kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Bebeğin sağlıklı ve canlı doğduğu fakat kadının doğduğu bebekle ilgilenmek 56 Dün yatak odasında beklettiği ve ölümüne neden olduğu Daha sonrada çürümesine neden olduğu sonra da su dolu kovaya koyarak üstüne havlu ile kapattığı belirtildi. Verdiği ifadede hamile olmadığını ve Olayı hatırlamadığını söyleyen kadın çıkarıldığı mahkeme tarafından 11 Ekim 2018 tarihinde tutuklandı.

“HAMİLE OLDUĞUMU ANLAMADIM”

Sanık duruşmada yaptığı savunmada Kapı komşusu olan  L.D.’yi 5 yıldır tanıdığını söyleyerek, “Bel ağrılarım artınca komşumun kapısını çaldım, o da ‘bekle geliyorum’ dedi, evime geldi. Kanamam birden bire başlayınca ‘Sen doğum yapıyorsun. Sakin ol, ben senin yanındayım, hiç kimseye ihtiyacımız yok’ dedi. Sonrasında hiçbir şey hatırlamıyorum. O ana kadar hamile olduğumu anlamadım, hastanede ameliyattan çıkınca kendime geldim. Çocuğun da ne olduğunu bilmiyorum. Bilincim yerinde olmadığı için, evime tek giren kişi L.D. olduğu için onun bunu yapmış olabileceğini düşünüyorum. Herhangi bir suça karışmadım” Tahliyemi ve beraatimi talep ederim” ifadelerini kullandı. 

“’YATAK ODAMA GİRME, KİMSEYİ DE SOKMA’ DEDİ”

Duruşmada Sanığın komşusu da tanık olarak dinlendi. Komşu kadının verdiği ifadede olay gününe kadar her gün doktora götürmek istediğini fakat fındığın kabul etmediğini belirterek, “Zayıf olduğu için göbeği çok büyümedi. Bazen aramızda şakalaşıyorduk, ‘seninki kaç aylık’ diye. Ciddi olarak kendisine ‘hamile misin’ diye sormadım. O dönem içinde çok kötüleşmeye başladı. Sanki vücudunda hiç kan yokmuş gibiydi. Kendisini sonunda hastaneye gitmeye ikna ettim. İlk muayenesini yapan doktor sanığa, ‘düşük mü yaptın, doğum mu?’ yaptın diye sordu. Sanık da, ‘Hayır öyle bir şey olmadı’ dedi. Sanığı kadın doğum bölümüne çıkardılar. Sedyeyle ameliyata götürürken bana döndü, “Kedilerime iyi bak, yatak odama girme, kimseyi de sokma” dedi ve ameliyata girdi” dedi. 

“CİDDİ BİR KOKU VARDI, HAVLUYU KALDIRDIĞIMDA BEBEK GÖRDÜM”

Komşu kedilere mama vermek için Sanığın evine gittiğini belirterek; “Eve girdiğimde her yer kirliydi, uzun süredir kedilerle ilgilenilmemiş gibiydi, temizledim. Evde ciddi bir koku vardı. Yatak odasının camını açmak için odaya girdim. Gardırobun önünde örtüyle kapatılmış kova gördüm, içinde ıslak bir havlu vardı. Havluyu tutarak suyunu süzmeye başladım, elime sert bir şey geldi. Havluyu ucundan tutup havaya doğru kaldırdığımda bebeğin belinden yukarısını gördüm. Önce oyuncak sandım. Bebeğin boyundan yukarısı mosmordu. Bıraktım, eve gittim, elim ayağım titredi. Karakolu arayıp durumu haber verdim” dedi.

SANIKTAN SKANDAL SAVUNMA: “HAYVANSEVER BİR İNSANIM”

Sanık komşusunun bu sözleri üzerine söz olarak yani bir insan olmadığını belirtip; “Ben yıllarca hayvan hakları savunuculuğu yaptım. Hayvansever bir insanım. Evde 4 tane kedim var. Kedilerime gayet iyi bakıyorum. Hamile olduğumu anlamadım. Bu nedenle doktora gitmedim” dedi.

CEZA EHLİYETİ TESPİT EDİLECEK

Mahkeme verdiği ara kararda Adli Tıp Kurumu gözlem İhtisas dairesine sevk edilerek gözlem altına alınmasına ve işlediği suç nedeniyle cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığını yönünde rapor düzenlenmesine karar verdi.

cani anne kadıköy bebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama