Diyarbakır'da PKK'ya Büyük Darbe! O Araba Çukura Gömülü Halde Bulundu

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinde Güvenlik güçleri tarafından önceki gün başlatılan operasyonlarda terör örgütü PKK mensuplarının kullandığı 2 sığınak İmha edildi. Operasyonda yaşam malzemeleri de ele geçirilirken 2012 yılında İstanbul'da çalınan ve terör örgütü PKK'nın kullandığı bir araç çukura gömülü halde bulundu.

Diyarbakır'da PKK'ya Büyük Darbe! O Araba Çukura Gömülü Halde Bulundu
Diyarbakır'da PKK'ya Büyük Darbe! O Araba Çukura Gömülü Halde Bulundu melek eren

Diyarbakır Valiliği operasyon hakkında yaptığı açıklamada İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Dize ve Hani ilçeleri dağlık ve Kırsal alanda Şubat 2019 Salı günü saat 20.00 sularında operasyon başlatıldığını jandarma özel harekat timleri, jandarma komando timleri, polis özel harekat timleri ve güvenlik korucularıyla icrasına başlanılan Bayrak-113 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Engin Şahin-02 müşterek operasyonunun, 6 Şubat 2019 günü saat 22 .00 itibari ile tamamlandığı belirtildi.
Valilik tarafından yapılan açıklamada; “Söz konusu operasyonel faaliyet esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca kış üslenmesi maksadıyla kullanılan 2 adet sığınak tespit edilmeyi müteakip, kullanılamaz hale getirilmiştir. Bahse konu sığınak, jelikan bidon içerisinde ve temas araması esnasında 5 adet askeri sırt çantası, 1 adet soğuk iklim parkası, 1 adet soğuk iklim pantolonu, 4 adet gaz maskesi, 5 adet gaz maskesi filtresi, 1 adet balistik yelek, çok sayıda yaşam ve örgütsel doküman, 100 kilogram un, 40 kilogram sıvı yağ, 9 kilogram salça, 3 adet şemsiye, 2 adet kamuflajlı branda, 1 adet hasır, 1 adet çay termosu, 1 adet su termosu, 3 adet diş macunu, 10 adet kalem, 4 adet diş fırçası, 24 adet lastik yaması ele geçirilmiş, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir” denildi.
Açıklamada Lice ilçesi şenlik Köyü Kurtşeyh Komu arasındaki yol üzerinde yapılan Arama çalışmaları sonucunda Çukura gömüldü bir araç bulunduğu belirtilirken açıklamanın devamında; “Yol kenarına yaklaşık 40 metre mesafede, üzerine su birikintisi bulunan çukur alanda iş makinası ile yapılan kazı neticesinde, toprak altında gömülü vaziyette bulunan ve bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı tespit edilen 2012 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde çalıntı kaydı bulunan 1 adet beyaz renk otomobil bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince olay yeri inceleme timince araç üzerinde yapılan inceleme ve araştırmayı müteakip, yediemin otoparkına teslim edilmiştir. Yol kontrol faaliyetleri neticesinde, geçici olarak teşkil edilen 4 adet yol kontrol ve arama noktasında görevli personel tarafından, 125 şahıs ve 15 aracın Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi marifetiyle, KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamaları yapılmıştır. Adli arama faaliyetleri neticesinde, operasyon bölgesi içerisindeki 15 konut ve eklentisinde yetkili makamlardan alınan karar uyarınca adli arama faaliyeti gerçekleştirilmiş, hakkında ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak’ suçundan aranıyor kaydı bulunan Suriye uyruklu O.C. isimli şahıs yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alınmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.” denildi.

 

son dakika diyarbakır operasyon diyarbakır valiliği PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama