Bakan Hulusi Akar’dan Hakkari'de Üs Bölgesinde Yaşanan Patlamaya İlişkin Açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gece saatlerinde Hakkari'de üst bölgesinde yaşanan Patlamaya ilişkin açıklama yaptı. Hulusi Akar yaptığı açıklamada, "Şu anda patlamalar küçük de olsa, azalmış da olsa devam ediyor. Buna bağlı olarak yangın da devam ediyor. Yangın söndürme, soğutma çalışmalarımız ve bu arada arama faaliyetlerimiz de aynı şekilde devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Bakan Hulusi Akar’dan Hakkari'de Üs Bölgesinde Yaşanan Patlamaya İlişkin Açıklama
Bakan Hulusi Akar’dan Hakkari'de Üs Bölgesinde Yaşanan Patlamaya İlişkin Açıklama melek eren

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile üst bölgesindeki patlamanın ardından Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi'ne gitti. Bakan Hulusi Akar hastanede, Vali İdris Akbıyık ve Başhekim Mete Keskin tarafından karşılandı. Hastanede yaralıları ziyaret eden Hulusi Akar yaralıların tedavileri ve sağlık durumlarına ilişkin bilgi alarak askerlerle görüştük daha sonra 3 piyade tümen Komutanlığına gitti.

Bakan Akar komutanlığın Harekat merkezinde patlamanın ardından yürütülen çalışmaları ilişkin bilgi alarak direktiflerini verdi. Burada bir açıklama yapan Bakan Hulusi Akar akşam saatlerinde süngü tepe üst bölgesinde Topçu atışı sırasında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza yaşandığını söyledi. Kaza sonucunda 26 kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun yaralandığını belirten Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve 2'nci ordu komutanı Orgeneral Metin Temel ile birlikte yaralı askerleri ziyaret ettiklerini belirterek, "Şu anda patlamalar küçük de olsa, azalmış da olsa devam ediyor. Buna bağlı olarak yangın da devam ediyor. Yangın söndürme, soğutma çalışmalarımız ve bu arada arama faaliyetlerimiz de aynı şekilde devam ediyor. İHA'lar vasıtasıyla bölgeyi ve yangını yakından takip ediyoruz. Tugay, alay ve tabur komutanları bölgedeler. Yakından ilgilenerek hem yangının söndürülmesi hem de arama faaliyetlerinin sonuçlanması için gayretlerini devam ettiriyorlar. Gece saat 02.00 itibarıyla yangın maalesef devam ediyor. Adli, idari, teknik çalışmalar için gerekli görevlendirmeler yapıldı, çalışmalar başladı. Bunların sonucunda kazanın asıl nedenini öğrenmemiz mümkün olacak. Şu anda gerekli güvenlik tedbirlerimizi almak suretiyle diğer faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. İnşallah arkadaşlarımız da sağ salim taburcu olacak, diğer arkadaşlarımıza da ulaşacağımızı değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

 

hakkari üs bölgesi patlama yangın son dakika son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama