THY Personel Alımı Yapacak, Başvurular Başladı! İşte Aranan Şartlar

İstanbul yeni havalimanının açılması ile birlikte büyüme hızının artması beklenen Türk Hava Yolları yeni bir personel alımı ilanı yayınladı. Gençlere yönelik hazırlanan Türk Hava yolları personel alımı ilanı içerisinde Üniversitelerden yeni mezun lisans son sınıf ya da yüksek lisans öğrencileri aranıyor. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal ekşi de gençlere çağrıda bulunarak, "Gelin bu ailenin bir üyesi olun. Başvuru 4 Nisan'a kadar" dedi. Türk Hava Yolları personel olmayı hak kazanan gençlerin işe başlangıç tarihi ise ağustos eylül olarak açıklandı.

THY Personel Alımı Yapacak, Başvurular Başladı! İşte Aranan Şartlar
THY Personel Alımı Yapacak, Başvurular Başladı! İşte Aranan Şartlar melek eren

Dünyanın 124 ülkesinde 306 noktaya uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları Bu yıl filosuna uçaklar katmayı planlıyor. Türk Hava Yolları filosunu genişletince uçuş noktalarını daha da arttıracak. Bu büyümeye paralel olarak Türk Hava Yolları personel alımı ihtiyacı da ortaya çıktı. Önce pilot alımı ilanı açan Türk Hava Yolları'na başvurular devam ederken Bu yıl 1600 de kabin görevlisi alınması planlanıyor. Aynı zamanda Türk Hava Yolları üniversitelerin lisans son sınıf yeni mezun veya yüksek lisans öğrencileri için de resmi internet sitesinde iş alımı ilanı yayınladı.
Başvurular 4 Nisan'a kadar yapılacak

Türk Hava Yolları personel alımı ilanına başvurular 4 Nisan tarihine kadar yapılabilecek. Gençlerin istihdam için açılan bölümler de alınacak personeller İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri, Kalite & Teknik, Mali, Operasyon,  Planlama, Pazarlama & Satış, Turkish Cargo,Yatırım & Anlaşmalar  bölümlerinde görevlendirilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal ekşi, "Beraber uçalım mı? Üniversitelerin son sınıf öğrencileri ve yeni mezun olan arkadaşlar, beraber 'Take Off' yapalım mı? Gelin bu ailenin bir üyesi olun. Başvuru 4 Nisan'a kadar"  dedi.

THY'ye başvuru süreci şöyle:

“Online başvuru: 1 Şubat-4 Nisan 2019
Online İngilizce ve Genel Yetenek Sınavı: 12 Nisan-14 Nisan 2019
Genel Yetenek ve İngilizce Sınavı: 27 Nisan
Grup Mülakatları: 10 Haziran-28 Haziran 2019
Kişilik Envanteri: 3-4 Temmuz 2019
Birebir mülakatlar: 15 Temmuz-26 Temmuz 2019

Çalışma alanları nereler olacak?

1.İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri: Eğitim Başkanlığı, İstihdam Başkanlığı, Personel Yönetimi Başkanlığı, Sosyal ve İdari İşler Başkanlığı, Uçuş Eğitim Başkanlığı
2. Kalite & Teknik:Teknik: Kalite Güvence Başkanlığı, Teknik Başkanlık
3.Mali: Finans Başkanlığı, Genel Satınalma Başkanlığı, Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı,
4. Operasyon: Entegre Operasyon Knotrol Başkanlığı, Güvenlik Başkanlığı, Kurumsal Emniyet Başkanlığı, Yer İşletme Başkanlığı, Uçuş İşletme Başkanlığı, 
5.Planlama: Ekip Planlama Başkanlığı, Gelir Yönetim Başkanlığı, İkram ve Uçak İçi Üürünler Başkanlığı, Üretim Planlama Başkanlığı, 
6.Pazarlama Satış: Kurumsal İletişim Başkanlığı, Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı, Pazarlama Başkanlığı, Satış Başkanlığı,
7.Turkish Cargo: Kargo Operasyon Başkanlığı, Kargo Pazarlama Başkanlığı, Kargo Satış Başkanlığı
8.Yatırım & Anlaşmalar: Kurumsal İnovasyon ve Projeler Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığı, Yatırım Yönetimi Başkanlığı” 

THY'nin ilanına başvuru şartları şöyle:

"Tercihlerin ve kişilik envanteri sonucun dikkate alınarak yetkinliklerine uygun ünitede değerlendirileceksinÜniversitelerin lisans, son sınıf, yeni mezun veya yüksek lisans öğrencileri, yeni mezunlar için mezuniyet tarihi üzerinden 2 yıl geçmemesi gerekiyor. Yüksek lisans öğrencileri için mezuniyet tarihi üzerinden 3 yıl geçmemesi gerekiyor. İyi derecede İngilizce bilenler, Gelişimine önem veren, yeni ve uygulanabilir fikirler üretebilen, takım çalışmasına yatkın olan herkes başvurabilir."

THY başvuruya kabul edileceklere imkanları şöyle sıraladı:

 "Türk Hava Yolları, çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, çocuklu kadın çalışanlar için kreş imkânı ya da yardımı, ücretsiz ve indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkânları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu hizmetler arasında yer alır."

 

türk hava yolları personel alımı THY personel alımı THY personel alımı 2019 personel alımı 2019 personel alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama