İki Bakandan Milyonlarca Çiftçiyi İlgilendiren Çok Önemli Müjde

İki bakandan Milyonlarca Çiftçiyi ilgilendiren son dakika haberi geldi. Yeni düzenlemeye ilişkin açıklamalar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, "218 bin çiftçiye hazine arazisi verilecek. Çiftçi kayıt sistemine üye olma şartı var." ifadelerini kullandı.

İki Bakandan Milyonlarca Çiftçiyi İlgilendiren Çok Önemli Müjde
İki Bakandan Milyonlarca Çiftçiyi İlgilendiren Çok Önemli Müjde melek eren

İki bakandan Milyonlarca Çiftçiyi ilgilendiren son dakika haberi geldi. Yeni düzenlemeye ilişkin açıklamalar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli,  "218 bin çiftçiye hazine arazisi verilecek. Çiftçi kayıt sistemine üye olma şartı var."  ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli düzenledikleri ortak basın toplantısında "Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Çiftçilerimize Kiralanmasını Sağlayan Düzenleme”nin detayları hakkında konuştu. Bakan Kurum,  düzenleme ile ilgili yaptığı açıklamada hazineye ait Yaklaşık 3 milyar 400 milyon metrekare tarım arazisinin Çiftçilere ecrimisil Bedeli nin yarısı üzerinden 10 yıla kadar kiralanmasını sağlayacaklarını ve uygulamadan 218.000 çiftinin yararlanabileceğini söyledi.

Bakan Kurum'un açıklamaları şöyle:
 "10 günde bir kiralanma, satış bu işleri de sizlerle paylaşacağız. Çiftçilerimiz bizim için vatandaşımız ve çiftçilerimiz açısından önemli süreçte değişiklikler ve bu düzenlemeleri yapmak da bizim en önemli vazifelerimizden biri.”

Bakan Pakdemirli ise şunları söyledi:
"Ben de hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sayın bakanım bana bu projeden bahsettiği zaman destekleyeceğimizi kendisine söyledim.
 Ve sıkı ve hızlı bir çalışmadan sonra bu çiftçiye alınmış inisiyatifin üzerine ne koyabiliriz dedik? Bizim de bazı katkılarımız oldu. 218 bin çiftçiyi bu etkiliyor. Aşağı yukarı 1 milyon insanımızı etkileyen bir proje bu. Tabi yeni hükümet sisteminin de bir getirisi olması gerekiyor. Burada hızlı koordinasyon bizim için çok çok önemli.
 Bunlardan güzel örneklerden biri de sayın çevre bakanıyla birlikte olduğumuz bir proje. Devlet vatandaşıyla malını mülkünü paylaşıyor. Sözleşmesiz kullanılan tarım arazileri kayıt altına alınmış olacak. Çiftçi kardeşlerimiz kira bedelini ödeyerek tarım arazilerini ekip biçecek.
 Bu düzenleme toplam arazilerin  yüzde 5’ini kapsıyor. Bunu da kayıtlı olacak hale getirdik ve çiftçi kayıt sistemine bu vatandaşlarımız kayıt olacaklar. Peki bunun getirileri ne? Kullanıcılar arazinin verimini artıracak. Çiftçi bundan sonra isterse araziyi satın alabilecek. Suyuna, sulamasına, traktörüne, daha iyi tohumuna yatırımını yapacak. Ucuz kredi imkanlarından faydalanacak, tarım sigortalarından faydalanacak ve kayıt altına alınan araziler bundan böyle tarımsal desteklerden faydalanacak."

son dakika son dakika haberi sondakika haber haberler hazine arazisi çiftçiye hazine arazisi bakan murat kurum bakan bekir pakdemirli ekonomi ekonomi haberi çiftçi arazi hazine
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Bekaretini 14 Milyon Liraya Sattı
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama
Mehmet Ali Erbil’in Kardeşinden Çok Önemli Açıklama